Zoek
Sluit dit zoekvak.
Zoek
Sluit dit zoekvak.

Optocht Wieërt op NOS tillevies en L1

14-12-2011

NOS  tiedes Vastelaovendj opnow met  tv-uutzending vanuut Limburg.

De NOS maaktj same met de regionale umroop L1 opnow ’n uutzending van de Vastelaovendj vanuut Limburg. Dit jaor stiêt Wieërt centraal. De gezamelikke uutzending es op zôndig 19 fibberwari.

Vae as Rogstaekers zörrege d’r same met de gemeindje Wieërt v’r det alles organisatorisch weurdj ôngerstuuëndj. De Busseng zal gedeurendje dae dag ’t episch centrum zeen vanne Vastelaovendj. V.V. de Rogstaekers zulle d’r v’r zörge det d’r de hieële daag genogt têrrelel es.

In ’t tilleviesprogram zal aandacht waere besteedj aanne optocht van Wieërt en zeen d’r ouch bieëldje te zeen van ânger plaatse in Limburg en neet Limburgse Vastelaovendjaktiviteite. Het exakte tiêdstip van uutzending es nog neet bekindj mer zal erges aan ’t indj vanne middig, begin vuuëraovendj ligge.

L1 zal doeër dieës samewêrking de optocht van Wieërt in z’n gehieël uut gaon zende.

Haotj dieës saajt inne gate v’r ’t aktuwele noets!!!