Zoek
Sluit dit zoekvak.
Zoek
Sluit dit zoekvak.

Jeugdpreens 2012 – Kick II

15-01-2012

Op de Boonte Femilie Middig van zoondig 15 jannewari és tot Rogstaekers Jeugdpreens uutgerope Kick II Jacobs. Jeugdpreens Kick és 11 jaor en ‘ne zoeën van Henk Jacobs en Iris van der Zanden. Oeëze Jeugdpreens hieët 2 Preensepaliêse. Hae woeëntj beej zien mooder oppe Graaswînkel en ouch inne Heilige Buurt beej zien vaader. Hae hieët ouch nog ’n aojer zöster Sam. Ziene béste kammeräöd és ziene hoond Storm.
Ziene Pap és in 1977 zêlf Jeugdpreens gewaesj dus ’t veere van de vastelaovendj hieët hae neet van ‘ne vrieëmdje. ’t Vuuërig jaor waas oeëze Jeugdpreens sirremoniemeister van de Jeugdraod beej de Rogstaekers. Hobbies hieët oeëze Jeugdpreens ouch, ein van zien groeëtste hobbie és meziek drejje op ziene DeeJee set, verder és hae regalmaotig te vînge op ’t voetbalterrein van de Moêsdieëk en spuuëltj hae gaer mét vreende boete op straot. Naoteurlik zitj Jeugdpreens Kick II ouch nog op schoeël en waal op de Basisschoeël Aan de Bron beej Juffraw Lilian & Miriam en meister Jo. Hoêswêrk make és neet zien favoriete bieëzigheid.

Umdét oeëze Jeugdpreens ’n bitje beschei-je és en hieëlemaol gek és van meziek drejje, hieët hae ingesteldj de “Orde van de Kwânte DJ”

Dit jaor zal Jeugdpreens Kick II d’r same mét zien adjedânte, Don Gelissen, Emma Dams en Ramon de Wilde d’r ‘ne knallendje vastelaovendj van make onger zien devies:

Vae gaon ’t dit jaor flikke, mét vastelaovendj weurdj ’t Kicke!!!!!!

 Vör mieër noets kiektj dan op:  https://www.vvderogstaekers.nl/jeugd/jeugdpreens/