Harry Meeuwissen: Groeët Offeseer in de Orde van de Rog

19 februari 2017

 
 

Op zaoterdig 18 fibberwari 2017 és Harry I Meeuwissen beneûmdj tot “Groeët Offeseer in de Orde van de Rog”.

Harry I woor Rogstaekerspreens in 1990 en és daonao 11 jaor lid gewaesj van VV de Rogstaekers. Tiêdes zien lidmaatschap hieët Harry zich met name ingezatte vör groeëte projecte wi-j bevuuërbieëldj de realisâsie van de Rogstaekershal aane Stekshofweg.

Ouch wi-j dette nao 11 jaor vóng det hae plaats mós make vör anger mînse di-j de vereiniging koste deêne leêt hae de vereiniging neet komplieët aan heur lot oeëver.

 

Beej evenemênte as bevuuërbieëldj de Gulden Humor koste vae ’n beroep op ‘m doon. En as Harry aan ’t roer stieët kujje d’r van opaan detj good kûmtj. Hae weit minse um zich haer te verzamele en te enthousiasmieëre um ’t beste uut eurzelf boeëve te hale. Hae es zakelik, fair en aimabel.

 

Ouch beej ’t senaat és hae as Prizzedênt/vuuërzitter ‘ne verbîngendje factor zoeëwaal binne ’t senaat as tösse ’t senaat en de vereiniging.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

2 maart 2018

      De îndj-uutslaag: € 11.172,-      In de afgeloupe vastelaovendjtiêd hieët Preens Phil I in Wieërt völ respons gekriêge op zien zelf geschriêve ‘Vastelaovendjlidje’. Daorum hieët hae meteîn een actie op taw…

Opbringst cd-actie aafgedraage aan CliniClowns

Lees meer

30 januari 2018

Ofwaal: ‘ne daag op stap met Arie, Paul en Peter, drej gelouterdje manne van de optochtkemissie van de Rogstaekers, di-j neet alleîn ‘t klappe vanne zweêp, mer ouch heur pappenheimers kinne. Sinds jaor en daag…

Wages kieke!

Lees meer

3 februari 2018

Zaoterdig 3 fibberwarie hieët Rogstaekerspreens Phil I zien Vastelaovendjlidje op ’n bezûndjer meneer laote huuëre aanne minse inne binnestad van Wieërt. Hae dieëj det vanaaf de toeëre van de St. Martinuskêrk, woeëbeej hae waerdje ongerstuuëndj…

Beiaardversie Vastelaovendjlidje / Installatie Preense

Lees meer
Mieër noets