Agenda Vastelaovendj-sezoen 2017-2018

14 september 2017

Ut programma vör ut sezoen 2017-2018 és bekindj!

Hoeëgtepûnte zeen neteurlik Vorst oppe Troeën op 11 november met de inauguratie van de nowwe Vorst Stan, de Gala Boonte Aovendj op 13 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Preens, de Boonte Femiêliemiddig op 14 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Jeugdpreens, de installaties en recepties van dieës twieë hooghede met als klap oppe veurpiêl de optochte op 11 en 12 fibberwarie.

Mer dur stieët nog völ mieër vör eur gaajing beej. Un uutgebre-jdj oeëverzicht vingdjae inne Agenda.
 


Tags: - - -

Kiektj ouch us beej:

11 oktober 2017

Vastelaovendj és ’n fieëst met historie, cultuur en traditie. En dao zeen vae in Wieërt mèr wat gruuëts op! Al jaore lânk belaeve joônk en aod heej völ plezeer aan. Doeër de jaore haer hebbe…

Vastelaovendj és springlaevendj!

Lees meer

29 september 2017

Gae wiltj toch zieëker ouch weer nao dae gezellige Boonte Femiêliemiddig. Kaomendj jaor zeen di-j op zoondig 14 en zaoterdig 20 jannewarie. Kaartjes koste € 6,00 en zeen noow al te kriêge bij ’t Munttheater…

Maaktj un schoeën kluuërplaat en gaotj vör niks nao de Boonte Femiêliemiddig

Lees meer

22 september 2017

In fibberwarie van dit jaor ging Jeugdpreens Milan I op bezeuk in het Sint Jans Gasthoês en trof dao ‘ne gruuëtse vader Bouke Kouters met zien zuuënke Len oppe êrm. Noow, nauweliks nuuëge maondj wieter,…

Ieërste wécht ingeschriêve as “Ich bin ‘ne Rogstaeker®”

Lees meer
Mieër noets