Agenda Vastelaovendj-sezoen 2017-2018

14 september 2017

Ut programma vör ut sezoen 2017-2018 és bekindj!

Hoeëgtepûnte zeen neteurlik Vorst oppe Troeën op 11 november met de inauguratie van de nowwe Vorst Stan, de Gala Boonte Aovendj op 13 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Preens, de Boonte Femiêliemiddig op 14 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Jeugdpreens, de installaties en recepties van dieës twieë hooghede met als klap oppe veurpiêl de optochte op 11 en 12 fibberwarie.

Mer dur stieët nog völ mieër vör eur gaajing beej. Un uutgebre-jdj oeëverzicht vingdjae inne Agenda.
 


Tags: - - -

Kiektj ouch us beej:

9 december 2017

  In ’t Rabobank Ledenmagazine Dichterbij stong onlangs ’n gesprek met oonger ângere Vorst Stan. In ’t artikel gieët hae in op ’t in stând haoje vanne vastelaovendj as cultuurgood, ’t Wieërter dialect en ‘t…

Vorst Stan oeëver cultuurgood, jeugd en vreejwilligers

Lees meer

6 december 2017

Un now rubriek inne aanloûp nao de Boonte Aovendje: ut Spuuëlerke van de waek. In dieës dèrdje aaflevering keumtj Rob Jongen aan t woeërd. Naam: Rob Jongen Beejnaam: Röbke, Robbie, Heh Berrie Leeftied: 38 en…

Spuuëlerke van de waek 3

Lees meer

3 december 2017

Un now rubriek inne aanloûp nao de Boonte Aovendje: ut Spuuëlerke van de waek. In de twieëdje aaflevering reurtj Janou Koudijs d’r mundje. Naam: Janou Koudijs Beejnaam: zjenoeke, noek, tante sjaan, moppie. Soms neume ze…

Spuuëlerke van de waek 2

Lees meer
Mieër noets