Vorst Stan: de t(r)oeën és gezatte!

12 november 2017

Zaoterdig 11 november 2017 és Stan Ockers geïnstallieërdj tot 5e Vorst van V.V. de Rogstaekers.


In ut Munttheater mogt de nowwe baas vanne de Stadsvastelaovendjvereîniging in zien ieërste Troeënrede zien ongerdane towspraeke. Hae hieët daobeej de toeën gezatte en zien visitekaertje aafgegaeve.

171111VorstStanInstallatie-120

Gae kint heej de volledige towspraak laeze,   en heej hieël völ foto's bekiêke.


In ongerstaondje impressie van WEERTdeGEKSTE zeeje getuuëge van de installatie en de ieërste troeënrede van Vorst Stan.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

22 november 2017

’n Échte Rogstaeker és neet mieër. Op vriêdig 17 november jl. bereikdje os ’t trieste bericht det oeës Ieërelid Peter Coumans tiêdes zien verbliêf in Spanje op 76-jaorige laeftiêd plotseling és gestôrve. In 1973 woôrt…

In memoriam: Peter Coumans

Lees meer

17 november 2017

Joônk gelieërdj és aod gedaon! Weem wiltj dur noow neet Huppelpupke of lid vanne Jeugdraod van Elluf waere? De Rogstaekers zeen altiêd op zeûk nao jóng en enthousiaste vastelaovendjveerders di-j kluuër wille gaeve aane Wieërter…

Huppelpupke of lid vanne Jeugdraod waere? Schriêftj uch in!

Lees meer

17 november 2017

Op zoondig 12 november ’s in ut programma ActuWeerterland een interview uutgezônde det Peter Bouwels van WeertFm ieërder hieët gehadj met Vorst Stan. Heej unne leenk nao ut youtube-kanaal van WeertFM Ut gesprek begint op…

WeertFM in gesprek met Vorst Stan

Lees meer
Mieër noets