Slaag um de Merrentj

Knauwelpriês dieënsdig

2016-FOM-Knauwel_29

1e VV De Jensers 2e Geine Pongel 3e VV Vetnèl

LAESJ WIETER >

Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj met bekindjmaking towkomstige Vorst

Marleen Rutten

Marleen Rutten Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj mét bekindjmaking towkomstige Vorst van V.V. de Rogstaekers Op Vastelaovendjdieënsdig és ’t podium van “’t Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj” vanaaf 14.00 oore gevöldj met ‘ne hieële polonaise aan artieste uut Limburg: – Marleen Rutten […]

LAESJ WIETER >

Fieëst oppe Mêrrentj

2015-LSUDM-ECF 059

De Lindeboom Slaag um de Mêrrentj es gedeurendje aafgeloûpe jaore uutgegru-jtj tot ’n vast oongerdael van de Wieërter Rogstaekers Vastelaovendj. Ouch vör dieënsdig 9 fibberwari stieët dit evenemênt weer op ’t program. Waal es de naam van dit fieëst verângerdj. […]

LAESJ WIETER >

2015-LSUDM-ECF 137

Uutslaag 2015: Vör de keppelle es d’r geine competisie mieër en weurdj d’r geine troffee of Broncitiatroffee uutgereiktj. De uutslaag van de zjurieëring Knouwel 2015: VV De Jênsers Duo Vae Drèj Joekskepel VV De Moosknienkes

LAESJ WIETER >

Aangepasje opzet Lindeboom Slaag um de Mêrrentj

2014-SlaagumdeMerrentj-ECF 134

  De Lindeboom Slaag um de Mêrrentj es dit jaor wat ângers van opzet. Mer laote vae beginne met dét waat ‘tzelfdje gebliêve és. Knauwelgezelschappe, Zaate  Hermeniekes en Joekskepelle zeen op dieënsdig 17 fibberwari van hérte welkom. De mé-jwêrkendje lokale […]

LAESJ WIETER >