Met Ronald & Carien nao de LVK-finale

30 januari 2013

Vrieëdig 1 fibberwari kujje mej nao de finale van ‘t LVK volgus ongerstaond programma.
’t És Ronald en Carien vör de twieëdje kieër geluktj op ’t groeëte LVK podium in maasneel te kaome in de finale van ’t LVK. Ze wiste uut de 237 inzendinge doeër te dringe wés de leste 19 met eur lidje ’T Verlange geschrieëve doeër Ton Wolter.
L1 radio begintj de uutzending um 18.30 oor en L1 TV begint gum 20.00 oor.
Vriêdigaovendj vertrektj d’r ’n bus met Wieërtenare richting Maasneel.
Wildje mej gaeftj uch dan op via: mailto:info@studiodifference.nl

Er zijn nog wat kaarten, allen in combinatie met de bus, beknopt komt het hier op neer:

  • 17.00 uur bus vertrekt bij de Tram
  • 17.45 aankomst bij cafe zaal de Toren in Maasniel waar we samen eten en ‘in drinken’ (unne gooje cateraar gevonge…)
  • de zaal ligt 100 meter !! van de LVK hal  dus we hoeven nauwelijks te lopen.
  • rond 18.45 / 19.00 lopen naar de hal waar het voorprogramma al begint.
  • LVK  uitzending begint om 20.00 uur
  • rond 24.00 vertrek naar Weert.
  • bus kost 6 a 7 euro, eten 11 euro pp. LVK kaartje kost 17,50

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets