Met Ronald & Carien nao de LVK-finale

30 januari 2013

Vrieëdig 1 fibberwari kujje mej nao de finale van ‘t LVK volgus ongerstaond programma.
’t És Ronald en Carien vör de twieëdje kieër geluktj op ’t groeëte LVK podium in maasneel te kaome in de finale van ’t LVK. Ze wiste uut de 237 inzendinge doeër te dringe wés de leste 19 met eur lidje ’T Verlange geschrieëve doeër Ton Wolter.
L1 radio begintj de uutzending um 18.30 oor en L1 TV begint gum 20.00 oor.
Vriêdigaovendj vertrektj d’r ’n bus met Wieërtenare richting Maasneel.
Wildje mej gaeftj uch dan op via: mailto:info@studiodifference.nl

Er zijn nog wat kaarten, allen in combinatie met de bus, beknopt komt het hier op neer:

  • 17.00 uur bus vertrekt bij de Tram
  • 17.45 aankomst bij cafe zaal de Toren in Maasniel waar we samen eten en ‘in drinken’ (unne gooje cateraar gevonge…)
  • de zaal ligt 100 meter !! van de LVK hal  dus we hoeven nauwelijks te lopen.
  • rond 18.45 / 19.00 lopen naar de hal waar het voorprogramma al begint.
  • LVK  uitzending begint om 20.00 uur
  • rond 24.00 vertrek naar Weert.
  • bus kost 6 a 7 euro, eten 11 euro pp. LVK kaartje kost 17,50

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets