Sluuëteloeëverdacht Munttheater

2 januari 2013

Op 29 december heef oeëze Vorst Jan uut hang van Brigitte van Eckwieër de sluuëtel in ontvangst moge neme van ‘t Munttheater.
Heejmej keumtj ‘t theater weer vör 14 daag in ‘t bezit van de Rogstaekers vör de Boonte Aovendje en de Boonte femilie Middige wes zaoterdig 12 jannewarie.

De Boonte Aovendje zeen zowat uutverkochtj, vör de Boonte Femilie Middige zeen nog vollop kaertjes beschikbaar.
Kiêktj vör de beschikbaarheid nao: weenkel/kaertjes

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets