Theo Nouwen, Commandeur in de orde van de Rog

19 januari 2014

Op zaoterdig 18 jannewari heef Theo aan ‘t begin vanne Boonte Aovendj doeër Vorst Jan en uut hang van Kanseleer Ad de oongerscheiding ontvange as Commandeur in de orde vanne Rog.
Dieës oongerscheiding es de hoeëgste di-j doeër Rogstaekers uutgereiktj weurtj en weinige hebbe dit mooge ontvange.

Theo eîn van oeës langzittendje lede es al vanaaf 1988 beej de vereiniging. ‘Ne mins uut doêzendje dae zoeë’n bitje op eder plékske gezaete hieët binne oeës klup.
Van nep Preens tot schatbewaarder en van postbesteller tot adressebehieërder. Theo deût ’t allemaol, altieëd kujje ’n beroop op Theo doon.
Op dit memênt vervöltj Theo de rol van sikkertaris beej de kemissie FIK en beej de werkgroep 8 x 11.
Lid van ’t FOS en naeve ’t budzjetbehieër deut Theo heej ouch met völ verve de kommunikâsie regele beej de groeëte optocht vanuut de Bibliotheek, Daonaeve esse as sikkertaris nouw betrokke beej de “Lindeboom Slaag um de Mêrrentj”.
Beej ’t LOP ésse as ongerstuuëner beej ’t vuuërizzervieëringstraject van de Boonte Aovendje betrokke.

Waat deut dae eigenlik neet??? Dootj ’n beroop op Theo en ’t weurtj geregeldj.

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets