Agenda Vastelaovendj-sezoen 2017-2018

14 september 2017

Ut programma vör ut sezoen 2017-2018 és bekindj!

Hoeëgtepûnte zeen neteurlik Vorst oppe Troeën op 11 november met de inauguratie van de nowwe Vorst Stan, de Gala Boonte Aovendj op 13 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Preens, de Boonte Femiêliemiddig op 14 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Jeugdpreens, de installaties en recepties van dieës twieë hooghede met als klap oppe veurpiêl de optochte op 11 en 12 fibberwarie.

Mer dur stieët nog völ mieër vör eur gaajing beej. Un uutgebre-jdj oeëverzicht vingdjae inne Agenda.
 


Tags: - - - - - - - -

Kiektj ouch us beej:

22 mei 2019

Um de Groeëte Rogstaekers Optocht good te laote verloupe zeen vae op zeuk nao verkieërsregelaars en optochtbegeleiders. De minse deej vae zeuke zeen d’n hieële tiêd vanne optocht actief:  verkieërsregelaars vanaaf ’s mêrges 10:00 oor…

Gezochtj: verkieërsregelaars en optochtbegeleiders

Lees meer

22 mei 2019

Eîn doeër wijlen Jan Tullemans gemaaktj mozaïek-kûnstwêrk mét ’n vuuërstelling van ‘ne rog, as symbool vanne Wieërter vastelaovendj, és in samewêrking mét verschillendje perti-jje verplaatsj. ’t Kûnstwêrk és noow te vînge op ’t paad vuuër…

Rog-mozaïek Jan Tullemans verplaatsj

Lees meer

6 maart 2019

Aafscheid neme deut pien en as ‘t nao ‘t îndj gieët, kaome de emoties nao boeëve en deêne de waterlanders zich aan. Det huuërtj d’r beej. Vreugde mét de kinteîkene van verdreet én ‘t verdreet…

Trök nae ‘t laeve van alledaag . . .

Lees meer
Mieër noets