Agenda Vastelaovendj-sezoen 2017-2018

14 september 2017

Ut programma vör ut sezoen 2017-2018 és bekindj!

Hoeëgtepûnte zeen neteurlik Vorst oppe Troeën op 11 november met de inauguratie van de nowwe Vorst Stan, de Gala Boonte Aovendj op 13 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Preens, de Boonte Femiêliemiddig op 14 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Jeugdpreens, de installaties en recepties van dieës twieë hooghede met als klap oppe veurpiêl de optochte op 11 en 12 fibberwarie.

Mer dur stieët nog völ mieër vör eur gaajing beej. Un uutgebre-jdj oeëverzicht vingdjae inne Agenda.
 


Tags: - - -

Kiektj ouch us beej:

31 mei 2018

Eurocommissaris Frans Timmermans kriegtj dit jaor de Orde van de Gulden Humor. De priês weurtj sinds 1962 doeër de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge (SLV) uutgereiktj aan emus dae zich bezûndjer verdeenstelik hieët gemaaktj vör de bevordering…

Gulden Humor vör Frans Timmermans

Lees meer

22 mei 2018

  In ‘t Munttheater és de vreeje verkoup vör kaartjes in ‘t nowwe sezoen van start gegânge. Neteurlik zeen d’r ouch kaartjes te kriêge vör de Boonte Aovendje en de Boonte Femiêliemiddige van 2019 Zoeë…

Kaartjes vör Boonte Aovendje en Femiêliemiddige 2019

Lees meer

2 maart 2018

      De îndj-uutslaag: € 11.172,-      In de afgeloupe vastelaovendjtiêd hieët Preens Phil I in Wieërt völ respons gekriêge op zien zelf geschriêve ‘Vastelaovendjlidje’. Daorum hieët hae meteîn een actie op taw…

Opbringst cd-actie aafgedraage aan CliniClowns

Lees meer
Mieër noets