Agenda Vastelaovendj-sezoen 2017-2018

14 september 2017

Ut programma vör ut sezoen 2017-2018 és bekindj!

Hoeëgtepûnte zeen neteurlik Vorst oppe Troeën op 11 november met de inauguratie van de nowwe Vorst Stan, de Gala Boonte Aovendj op 13 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Preens, de Boonte Femiêliemiddig op 14 jannewarie met de uutrooping van de nowwe Jeugdpreens, de installaties en recepties van dieës twieë hooghede met als klap oppe veurpiêl de optochte op 11 en 12 fibberwarie.

Mer dur stieët nog völ mieër vör eur gaajing beej. Un uutgebre-jdj oeëverzicht vingdjae inne Agenda.
 


Tags: - - - - - - - -

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

26 september 2019

‘t Besteur van de Samewirkende Limburgse Vasteloavesvereniginge (SLV) hieët tiêdus eur Algemein Ledevergadering de ieërste exemplaren van ‘t Handboek Veiligheid aan de 17 lidvereînigingen uutgereiktj. Heej-onger de volledige tekst, wi-j di-j op 26 september in…

Hândbook Veiligheid van SLV

Lees meer

25 september 2019

Op zoondig 22 september woeëre de Rogstaekers ouch vanne perti-j tiêdus ‘t Cultureel Lint. Oppe Nowwe Mêrrentj kos ‘t publiek op ‘n breefke invölle, weem d’r in 2020 volges hun Preens en Jeugdpreens vanne Rogstaekers…

Vör eine kieër Preens

Lees meer
Mieër noets