Anton Moonen: Commandeur

21 januari 2018

80120-AntonMoonen-Commanduur_30

Op zaoterdig 20 jannewarie 2018 és Anton Moonen geïeërdj met de hoeëgste óngerscheiding di-j Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers hieët ingestéldj: "Commandeur in de Orde van de Rog". 
Beej zien aafscheid as Boonte Aovendj-artiest woôrt Anton aan 't indj van de 10e Boonte Aovendj complieët verrasj.
Nao zien debuut in 1985 as "Urjanus, de broor van Urbanus" vólgdje in 33 jaor talloze types en sketches. Naeve dit alles és hae al jaor en daag in de groeëte optocht  en ’t toêt- en blaosfieëst te zeen met zien VV de Geknakdje stieël en wiêter kujjae ‘m vînge in eder keffee en beej alle vastelaovendj-aktiviteite in Wieërt en de boeëteni-jje. Daonaeve hebbe vae as Rogstaekers al dek 'n beroop op 'Toeën' kunne doon vör ’t prizzentieëre van of ’t mejwêrke aan verschillendje evenemênte van de Rogstaekers.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

21 januari 2020

Ouch dit jaor wurtj de uutroping rechtstreeks uutgezonde. Same mét Special Events Productions (s-e-p), WeertFM en ‘t Munttheater verzörge De Rogstaekers vanaaf 22:45 oor ’n programma vanuut ’t theater. Ieërst kiektj Iris van der Zanden…

Uutroping Stadspreens live oppe tillevies

Lees meer

21 januari 2020

Jaore aan ’n stök hieët de BAB (de Boonte Aovendj Band) ’t muzikale gedeîldje verzörgdj tiêdus de Boonte aovendje, mer vuuërig jaor és d’r aafscheid genoeëme. De Rogstaekers zeen d’r gruuëts op det zieëve muzikânte…

B.O.V.A.G.: now band oppe Boonte Aovendje

Lees meer

1 september 2019

  Weem weurtj ’t? Eder jaor braeke zich  ‘ne hieële houp minse de hersens oeëver de vraog: “Weem weurtj ‘t?” Weem moog straks uut hâng vanne Opper Opper Rogstaeker de sluuëtel in ontvangst neme en…

Preens raoje!

Lees meer
Mieër noets