Anton Moonen: Commandeur

21 januari 2018

80120-AntonMoonen-Commanduur_30

Op zaoterdig 20 jannewarie 2018 és Anton Moonen geïeërdj met de hoeëgste óngerscheiding di-j Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers hieët ingestéldj: "Commandeur in de Orde van de Rog". 
Beej zien aafscheid as Boonte Aovendj-artiest woôrt Anton aan 't indj van de 10e Boonte Aovendj complieët verrasj.
Nao zien debuut in 1985 as "Urjanus, de broor van Urbanus" vólgdje in 33 jaor talloze types en sketches. Naeve dit alles és hae al jaor en daag in de groeëte optocht  en ’t toêt- en blaosfieëst te zeen met zien VV de Geknakdje stieël en wiêter kujjae ‘m vînge in eder keffee en beej alle vastelaovendj-aktiviteite in Wieërt en de boeëteni-jje. Daonaeve hebbe vae as Rogstaekers al dek 'n beroop op 'Toeën' kunne doon vör ’t prizzentieëre van of ’t mejwêrke aan verschillendje evenemênte van de Rogstaekers.


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

12 oktober 2018

Op zoondig 11 november weurtj ‘t Wieërter vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘Vorst oppe Troeën’. Tiedes dieës zitting in ‘t Munttheater weurtj oeëze nowwe Kanseleer Jasper Heesakkers geïnstallieërdj. Nao de installatie vuuërig jaor van Vorst Stan és…

Jasper Heesakkers nowwe Kanseleer

Lees meer

26 augustus 2018

’t És nog waal wiêt e wègk, mèr det guftj uch de tiêd um lekker lang nao te dînke oeëver weem de Preens en Jeugdpreens zoeëje kunne gaon waere. Det raoje gebuuërtj al eder jaor…

Preens raoje

Lees meer

28 september 2018

Sinds jaor en daag zeen Wil Berben en Jac Frencken doondje met ’t archivieëre van âllerlej vuuërwêrpe, di-j mét de geschiedenis van de Rogstaekers te make hebbe. Neet alleîn vaantjes, medalies en elpees waere gerubricieërdj…

Schitterendje aanvölling vör Rogstaekersarchief

Lees meer
Mieër noets