Jasper Heesakkers nowwe Kanseleer

12 oktober 2018

Op zoondig 11 november weurtj ‘t Wieërter vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘Vorst oppe Troeën’. Tiedes dieës zitting in ‘t Munttheater weurtj oeëze nowwe Kanseleer Jasper Heesakkers geïnstallieërdj.

Nao de installatie vuuërig jaor van Vorst Stan és dit jaor Jasper Heesakkers tiedes ‘Vorst oppe Troeën’ aanne buuërt um as Kanseleer geïnstallieërdj te gaon waere. Hae steltj zich beej dieëze efkes aan uch vuuër: 
“Ich ving ‘t ’n groeëte ieër um op dieës meneer ’n beejdrage te levere aan ’t laevendj haoje vanne Wieërter Rogstaekers vastelaovendj. Dit fieëst vol met prachtige tradities  hebbe vae gekriêge van oeës vuuërgangers en ’t és aan os allemaol um det op ‘n eigetieëdse meneer doeër te gaeve”.

De Kanseleer beej de Rogstaekers és ouch vice-vuuërzitter vanne vereîniging en vervingtj de Vorst en vuuërzitter as det noeëdig és. De Kanseleer és herkinbaar aanne draagmedalie en aan ’t bontje op zien staek.

Kiektj beej “Vorst oppe Troeën” vör mieër informatie.

(foto Martin Muñoz)


V.V. de Rogstaekers maaktj tiedes dieës aktiviteit muuëgelik foto’s en/of video-opnamen vör publicatiedoelîndje.
Raodpleeg oeës privacyverklaoring, as dejje dao bezwaor tieëge wiltj make.

Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

11 januari 2019

Hoi wichter, Gae zultj waal dînke: “Wannieër huuëre vae noow ‘s wat oeëver ‘t inschriêve vör oeëze eige Wichteroptocht. De groeëte minse kinne zich al vanaaf hâlf november aanmelde um mej te doon aan de…

Inschriêving Wichteroptocht 2019

Lees meer

10 januari 2019

Waat és uch altiêd beejgebliêve uut de tiêd dejje hetj mejgedoon aane Boonte Femiêlie Middigge en/of de Boonte Aovendje? In de aanluip nao ‘n now serie van nuuëge aovendje en twieë matinées vertellen artiesten oeëver…

‘t Momênt van . . . Marc

Lees meer

19 november 2018

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 3 mieërt 2019 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2019 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Inschrieftermiên Groeëte Rogstaekersoptocht 2019 geoeëpendj

Lees meer
Mieër noets