‘t Momênt van Paul Meevis

31 december 2019

Ouch dit jaor kriegdje in de aanluip nao nuuëge aovendje en twieë matinées in wat video's te zeen waat sommige minse és beejgebliêve vanne Boonte Aovendj of de Boonte Femiêliemiddig. Dits kieër uut de moond van wichter en volwassene, di-j betrokke zeen (gewaesj) beej de belaeving vanne vastelaovendj van de Rogstaekers in 'n bepaoldj sezoen.

As vader van Aod-Jeugdpreens Sem I (2015) wètj Paul Meevis waat de Boonte Femiêlididdige zeen, Mer ouch de Boonte aovendje hieët hae in zien hert gesloête.

 

Kaartjes vör de Boonte Aovendje en de Boonte Femiêliemiddige zeen te kriêge beej 't Munttheater


Tags: - - - -

Kiektj ouch us beej:

26 januari 2020

Op zoondig 26 jannewarie 2020 woeërt Rens Damhuis uutgerope tot Jeugdpreens Rens I.Jeugdpreens Rens és op ieërste Körstdaag 2007 geboeëre en woeëntj in ’t begîn vanne waek beej papa Luuk Damhuis op Luuëke en inne…

Rogstaekers Jeugdpreens 2020: Rens I

Lees meer

25 januari 2020

Op zaoterdig 25 jannewarie woôrt aan ‘t indj vanne Gala Boonte Aovendj in ‘t Munttheater, doeër Kanseleer Jasper van Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers, de 76e Stadspreens van Wieërt uutgerope. Tim Jacobs zâl de Wieërter vastelaovendj in…

Rogstaekerspreens 2020: Tim I

Lees meer

12 januari 2020

    Op Vastelaovundjmaondjig 24 fibberwarie wurtj vör de viêfdje kieër de Wieërter 11 gehaoje inne binnenstad van Wieërt. Dit jaor zal di-j kroegetocht langs 11 kefees komplieët in ‘t teîken staon van ‘Disco flowerpower’….

Wieërter 11 op maondjig 24 fibberwarie: UUTVERKOCHTJ!

Lees meer
Mieër noets