Rogstaekerspreens 2020: Tim I

25 januari 2020

Op zaoterdig 25 jannewarie woôrt aan ‘t indj vanne Gala Boonte Aovendj in ‘t Munttheater, doeër Kanseleer Jasper van Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers, de 76e Stadspreens van Wieërt uutgerope.

Tim Jacobs zâl de Wieërter vastelaovendj in 2020 vuuërgaon as

Z.D.H. Preens Tim I van de Rogstaekers

De 29-jaorige nowwe Hoeëgheid hieët de

"Orde van ’t Vastelaovendjhert "

ingesteldj en zal dit jaor hieërse tiêdus de Wieërter Vastelaovendj oonger zien devies:

VOLGTJ EUR HERT, VASTELAOVENDJ SAME!

(Foto's: Flitzer!)

 

 
 

 


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

12 februari 2022

Vastelaovendjgezét ‘De Rogstèker’ és verschieëne! De ingeschrieëve Rogstaekers® hebbe de now vastelaovendjgezét same mét det schoeën pinke intösse thoêsbezörrigdj gekriêge. Binnekort véltj dit ‘fieëstje op pepeer’ ouch beej uch inne bös. Móchdjae ze neet ontvânge…

Vastelaovendjgezét 2022 és uut!

Lees meer

12 februari 2022

De Rogstaekers prizzentieërte de Wieërter vastelaovendjpuzzel De Wieërter vastelaovendjpuzzel és ‘n fieëstelike uutdaging vör joonk en aod, puzzelaars en vastelaovendjveerders. Met 1000 stökskes maakdje thoês eur eige vastelaovendjfieëst oppe Mêrrentj in Wieërt. Zieër bepêrkdje oplaag…

Wieërter Vastelaovendjpuzzel

Lees meer

15 januari 2022

Rogstaekers trékke conclusie oeëver Vastelaovendj 2022 Ondânks alle onzieëkerheid hebbe vae allemaol lang gehoeëptj um in ’t vastelaovendjsezoen 2021-2022 ’t laeve weer te kunne veere. Mer in november hieët Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers al de uutroping…

Aangepaszje Vastelaovendj 2022

Lees meer
Mieër noets