SLV-Orde van Verdienste vör Wil Berben

29 januari 2020

Oppe maondjig kaome de besteurslede van de SLV (de Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge) traditiegetraw nao de Boonte Aovendj in Wieërt. Det doon ze neet allein um 's lekker te kinne lache. Nein, mieëstal zette ze ouch ein of mieërdere persoeëne in 't zönke vanwege eur inzet vör de vastelaovendj in 't algemein of dae van Wieërt in 't bezûndjer.

Op vuuërdracht van V.V. de Rogstaekers hieëf  't besteur van de SLV Wil Berben tiêdus de Boonte Aovendj van 27 jannewarie in 't Munttheater in Wieërt onderschei-je mét de Orde van Verdienste. Dieës orde is towgekindj vanwege zien verdeenste vör de FOS ("Fieëst Oppe Straot"), de optochtbegeleiding, websitebehieër, archief en zien belangriêke rol beej de tentoeënstelling ter ieëre van 't 8x11 jubileum van de Rogstaekers in 't gemêindjemuseum van Wieërt.


Wil Berben mét naeve zich echtgenoeëte Annie kriegtj uut hang van vuuërzitter
Raymond Vlecken van de SLV de oorkonde di-j huuërtj beej de Orde van Verdienste


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

17 februari 2020

Tiêdus de installatie van de Preense in ‘t stadhoês op 16 fibberwarie 2020 waerdje de beneuming bekindj gemaaktj van Peter Wulms tot Groeët-Offeseer in de Orde van de Rog. Peter és vanaaf 1998 lid van…

Peter Wulms: Groeët-Offeseer

Lees meer

17 februari 2020

Op zoondig 16 fibberwarie 2020 woeërte oeës Preense geïnstallieërdj in ‘t stadhoês aane Wilhelminasingel. Vuuëraafgegânge doeër Huppelpupkes, Jeugdraod en de volledige Rogstaekersvereîniging koeëme de Hoeëghede van de groeëte trap aaf. Ze waerdje dao opgewachtj doeër…

Tim I en Rens I aan de macht

Lees meer

9 februari 2020

Zaoterdig 8 fiberwarie ging Ziene Hoeëgheid Preens Tim I op uutnuuëdiging van de Optocht Kemissie op bezeuk beej diverse bawwers van groeëte wages vör de Wieërter optocht. Eder jaor waere dieës vereîniginge mieërdere kieëre bezochtj…

Wages kieke mét Preens Tim I

Lees meer
Mieër noets