Schriêvers gezochtj!

9 november 2020

2020-11-09Pen

 

Vae zeen op zeuk nao minse di-j 'n vlotte pen hebbe en ludieke verhäölkes kunne schriêve um oeës team van schriêvers vör de Rogstaekergezét aan te völle. Gae hoôftj 't Wieërs neet volledig machtig te zeen, want de verhäölkes waere naogekiêke op Wieërter spelling. Weem wiltj zien creativiteit inzétte vör de Wieërter vastelaovendj? Steûrtj dan 'n mailtje nao Nicky Fischer via na.fischer@gmail.com azje interesse hetj!


Tags:

Kiektj ouch us beej:

21 januari 2021

  Op maondjig 1 fibberwarie hieët Jos van Dooren van JVD Productions beej ‘t Rogstaekersmonumênt ‘t ieërste exemplaar van Vastelaovendjgezét De Rogstèker 2021 uutgereiktj aan Kanseleer Jasper. In de loup van waek 5 és dieës…

Vastelaovendjgezét ‘De Rogstèker’ noow verkriêgbaar

Lees meer

3 februari 2020

Eder jaor brînge de Rogstaekers de vastelaovendjgezét uut. Ónger de naam ‘De Rogstèker’ kriêge de Wieërtenare dit blaad inne breevebös. Vôl mét trökblikke op ‘t aafgeloupe sezoen, mer ouch met de lèste informatie oeëver waat…

De Rogstèker 2020: ouch aaf te hale of digitaal te laeze!

Lees meer

12 februari 2019

  Eder jaor brînge de Rogstaekers de vastelaovendjgezét uut. Ónger de naam ‘De Rogstèker’ kriêge de Wieërtenare dit blaad inne breevebös. Vôl mét trökblikke op ‘t aafgeloupe sezoen, mer ouch met de lèste informatie oeëver…

Vastelaovendjgezèt neet gekriêge?

Lees meer
Mieër noets