Gulden Humor gieët neet doeër op 26 en 27 november

13 november 2021

De gepléndje festiviteite roôntelum de uutreiking van de Orde van de Gulden Humor op 26 en 27 november in Sporthal Bosseve gaon neet doeër. Dét hieët Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers, as organisator, vandaag bekindj gemaaktj. De extra bepêrkinge vör evenemênte beteîkene dét ’t neet mieër muuëgelik és um de Gulden Humor doeër te laote gaon. De Rogstaekers laote wiête begrip te hebbe vör de ontstânge situâsie, al és ‘t neteurlik ‘n groeëte teluuërstélling vör alle betrókkene.

SLV-president Bart Maes: ‘Bedreûfdj en met völ pien in oeës vastelaoveshért hebbe de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge kinnes genoeëme van ‘t besloêt um de ‘Gulden Humor’ te annulieëre. Chapeau vör de Rogstaekers en alle 180 vreejwilligers di-j de aafgeloûpe twieë jaor met völ enthousiasme, inzét, lôl en plezeer de vuuërbereidinge hebbe getroffe um ‘ne grandioze Gulden Humor op de plênk te zétte. Mer vuuërzichtigheid noow, vergroeëtj de kâns dét ‘t vanaaf 27 fibberwarie 3 daag ‘n groeët vastelaovendjfieëst és!’

De kaomendje paar daag gieët de organisâsie in gesprek met leveranceêrs, de gemeindje, vreejwilligers en stiepels um te kiêke of de Gulden Humor verplaatsj kân waere. As dét löktj dan bliêve gekochdje kaarte gewoeën gêldjig. Uuteraard és ’t ouch muuëgelik om ‘t gêldj trök te kriêge. Zoeëgaw heej mieër oeëver dudelik és zâl dit waere gecommunicieërdj via de bekindje (sociale) media en via www.guldenhumor2021.nl.

 


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

20 februari 2022

Op zoondig 20 fibberwarie 2022 kriêg Sjoerd I de sluuëtel van ’t stadsachterpörtje uutgereiktj doeër börgemeister Raymond Vlecken. Det gebuuërdje oppe trappe van ’t aod stadhoês oppe Mêrrentj. Aansloêtendj mocht oeëze Jeugdpreens nog hieël wat…

Sluuëteloeëverdracht Jeugdpreens Sjoerd I

Lees meer
Mieër noets