Zoek
Sluit dit zoekvak.
Zoek
Sluit dit zoekvak.

Wieërt kriegtj ‘Walk of Fame’ van Aod-Preense

12-11-2011

D’r keumtj ’n unieke kultureel wandelroute, ‘ne ‘Walk of Fame’, inne binnestad van Wieërt tot stând. Dit gebuuërtj op initiatief van bekans 70

aod-Rogstaekerspreense. Inne Wieërter wînkelstraote waere tegels van cortenstaal gelagdj. Heej-in stieët ‘n aafbieëldjing vanne Rog, de naam van ‘ne aod-(jeugd)preens, ‘t jaortâl en e ederskieër wisselendj ontwêrp. Dit ôntwerp weurtj doeër lieërlinge van ‘n basisschoeël gemaaktj. Ouch brînge de initiatiefnemers ‘ne digitale gids uut dae uutlégk geuftj oeëver de wandelroute.

Mer det neet allein: d’r waere ouch allerlej wieëtenswaardighede van e bepaoldj jaor onger de aandacht gebrachtj van de wandelaar. Det kân bevuuërbieëldj gaon oeëver ’t vastelaovendjlidje van e bepaoldj jaor of ‘t devies van de vastelaovendjpreens. Ouch bezûndjer gebuuërtenisse, zoeë as ‘t bezeuk van de Kuuëninklike femiêlie aan Wieërt in 2011. Inne gids és ouch aandacht vör ‘t kulterieël erfgood langs de route of dao boete.

De ‘Walk of Fame’ és onger ângere muuëgelik gemaaktj doeër ’n unieke samewêrking van  Aod-Preense, Rick, De Rogstaekers, Gemeindje Wieërt en Wonen Limburg. Now daelnemers zeen van herte welkom!

Neet toevallig és op vriêdag 11-11-11 om 11.11 oor oppe Mêrrentj beej ‘t Rogstaekersbieëldj de aaftrap gegaeve van de ‘Walk of Fame’ doeër de Rogstaekerspreense 2011 Marcel I en Justin I. Ze lagte de ieërste model-tegel mét hölp van lieërlinge van OBS de Graaswinkel. Dieës schoeël gieët aanne slaâg um ‘t ontwêrp vör de ieërste tegels te make.

Vör mieër informasie kujje  kontakt opneme met:

 

Aod-Preense

Ronald van Andel (06 – 46 14 23 90) of Geert van Helmond (06 – 51 57 70 99)

 

Rick

Mirjam Severijns (06 – 21 58 88 72)

 

Wonen Limburg, kantoor Weert

Koos Neijnens (06 – 53 80 13 03)

Kiektj ouch oppe site van de Oud Preense