Zoeken
Sluit dit zoekvak.
Zoeken
Sluit dit zoekvak.

Lid van verrdeenste Peter Coumans

16-01-2013

Vuuëraafgaondj aan de Boonte Aovendj van 10 jannewari heef Peter Coumans aafschiêd genome vanne Rogstaekers.

Beej dees gelegenheid heef Peter de ongerscheidinge van Lid van Verdeenste uut hâng van Vorst Jan moge ontvange vör ziene groeët inzet.
Vanaaf 1973 lid vanne vereiniging.
Jaorelang ein van de stuuënpilare vanne vereiniging gewaesj. Niks woor um tevol. Hae stook onnoemelik vol tiêd inne vereiniging.  As de rest vanne vereiniging allang aan ’t fieëste woor, dan woor ’t Peter dae nog de leste pûntjes op de i aan ’t zette woor. En woore de aktiviteite aafgeloupe  dan woor Peter degeine dae de hang uut de mowwe stook um d’r vör te zörge det alles netjes opgeruumdj achtergelaote woeërt.

Mieër waat Peter heef gedaon beej De Rogstaekers: Peter Coumans