Zoek
Sluit dit zoekvak.
Zoek
Sluit dit zoekvak.

Rippetisie Rogstaekers “De Legende”

23-04-2014

Gésteraovendj brachte  vertieëgewoeërdigers vanne 5 femiêlies di-j “Rogstaekers-De Legende” muuëgelik make en ’n vertieëgewoeërdiging van ’t Stichtingsbesteur 600 jaor Stad Wieërt e bezeuk aanne léste regulier rippetisie beej Kinderpretland.
Oonger d’n indrök van det waat ze vuuërgeschoeëteldj krieëge, weurtjer doeër oeës gaste in eder gevâl uutgekieëke nao de uutveuringe op 2 en 3 mei.

Radioprogramma L1
Dieës waek  bestieëdj Henk Hover in zien L1 radioprogramma “Plat ewég” ederen daâg aandacht aan de musical “Rogstaekers-De Legende”. Vanaaf dieënsdig és d’r ederen aovendj 1 nummer uut de musical in zien program te huuëre en op donderdigaovendj stieët d’r ’n interview mét hoeëfdrolspuuëlers Leon Smolenaars (Jan) en Wendy van Dooren (Mieke)  same mét Mark Bouwmans vanne Rogstaekers. Dao kuumtj “Rogstaekers-De Legende” volop inne aandacht.  ’t Goodbeloesterdj L1 programma zörgtj d’rvör det ouch de rest van Limburg stilaan oppe huuëgdje és van ’t schoeëns det in Wieërt stieët te gebuuëre.  

Kaartverkoup Rogstaekers-De Legende
De kaartverkoup vanne musical “Rogstaekers-De Legende” és nog in volle gang. Op dit memênt zeen d’r vör de vriêdigaovendj 2 mei op alle verkoupadresse nog kaartjes beschikbaar. De zaoterdigaovendj 3 mei és bekans uutverkochtj, oppe verkoupadresse zeen kaartjes nog beperktj beschikbaar mer letj op;  Op es OP.  Per vuuërstelling zeen d’r maximaal 3500 kaarte beschikbaar.