Zoek
Sluit dit zoekvak.
Zoek
Sluit dit zoekvak.

Vastelaovendj-cultuur tiêdus Cultureel Lint

08-08-2017

Vastelaovendj és völ mieër dan ’n verkleî-dj fieëst. Vastelaovendj és ‘ne cultuur woeë creatieve uutinge, wi-j optochtcreaties en vastelaovendjmeziek, mer ouch humor (bijv. Boonte Aovendj) en de identiteit van ’t Rogstaeker zeen oongerdael van uutmake. Vae brînge dieëze jaorlikse cultuur dan ouch gaer oonger de aandacht tiêdus ´t Cultureel Lint. Oppe Nowwe Mêrntj dânse de Huppelpupkes van 13:30 wis 14:00 oor en inne Van Berlostraot kinne wichter mejdoon mét ´t make van ´ne vastelaovendjkop. In ´t Jacob van Horne museum vertelle vae waat de betaekenis és tösse al deej Rogstaekers mötse. En as primeur, ouch in ´t museum én oonger ’t mom van ’n now Vorste tiêdpêrk: de bekîndjmaking van ´t nowwe Rogstaekerslogo!
’t Cultureel Lint vingtj plaats op zôndig 17 september a.s. tösse 12:00 en 19:00 oor.