Uutrooping Stadspreens 2018 live te vôlge!

10 januari 2018

Op zaoterdig 13 jannewarie weurtj ’t best bewaardje geheim van Wieërt ónthûldj. Aansloêtendj aan de Gala Boonte Aovendj weurtj de Stadspreens 2018 uutgeroope. De uutrooping weurtj live uutgezonden via diverse kanalen. Vanaaf ca. 22:30 oor és d’r ’n vuuërprogram te zeen met oonger ângere:

  • Optochtverhaole
  • Interview met aod Preens Maurice I
  • Weem weurtj ‘t?

Vanaaf ca. 23:00 oor schakele vae live oeëver nao ’t Munttheater vör de uutrooping. De uutzending és live te volge via

  • TV Ellef (Ziggo kanaal 46)
  • VV de Rogstaekers | www.vvderogstaekers.nl
  • Munttheater | https://www.facebook.com/munttheater/
  • Midden Limburg Actueel | www.middenlimburgactueel.nl
  • Land van Weert | www.landvanweert.nl
  • Weert de Gekste (vanaaf 23:00 oor) | www.weertdegekste.nl
2018UutroopingPreens

Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

17 januari 2018

Gaojae mej nao ’t Boorebâl? Laotj uch as boor ’s bekiêke. In ‘n schört of boorekeêl, achter oeës boorehermenieke… Maondjig 29 jannewarie ésj weer zoeëwiêt, dan gaon de Wieërter boore en boorinne weer de stad…

Boorebâl 2018

Lees meer

14 januari 2018

Gae zultj ’t geluîve of neet, mer de Rogstaekers hebbe eure hûlp haard van doon. Uut volle noeëd roope ze namelik: **VAE ZEEN OEËZE ROG KWIÊT!!** Daorum doon ze ‘ne oproop aan alle Wieërter minse…

“Op zeuk nao de ROG”

Lees meer

21 januari 2018

Op zaoterdig 20 jannewarie 2018 és Anton Moonen geïeërdj met de hoeëgste óngerscheiding di-j Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers hieët ingestéldj: “Commandeur in de Orde van de Rog”.  Beej zien aafscheid as Boonte Aovendj-artiest woôrt Anton aan…

Anton Moonen: Commandeur

Lees meer
Mieër noets