Uutrooping Stadspreens 2018 live te vôlge!

10 januari 2018

Op zaoterdig 13 jannewarie weurtj ’t best bewaardje geheim van Wieërt ónthûldj. Aansloêtendj aan de Gala Boonte Aovendj weurtj de Stadspreens 2018 uutgeroope. De uutrooping weurtj live uutgezonden via diverse kanalen. Vanaaf ca. 22:30 oor és d’r ’n vuuërprogram te zeen met oonger ângere:

  • Optochtverhaole
  • Interview met aod Preens Maurice I
  • Weem weurtj ‘t?

Vanaaf ca. 23:00 oor schakele vae live oeëver nao ’t Munttheater vör de uutrooping. De uutzending és live te volge via

  • TV Ellef (Ziggo kanaal 46)
  • VV de Rogstaekers | www.vvderogstaekers.nl
  • Munttheater | https://www.facebook.com/munttheater/
  • Midden Limburg Actueel | www.middenlimburgactueel.nl
  • Land van Weert | www.landvanweert.nl
  • Weert de Gekste (vanaaf 23:00 oor) | www.weertdegekste.nl
2018UutroopingPreens

Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

14 februari 2018

Oftewaal: hieël völ träönkes beej abdicatie   Dit stökse schriêf ich op persuuënlikke titel en heb ich ouch as zoeëdanig op de website gezatte. De Rogstaekers haoje op ’n bepaaldje meneer neet van vaere en…

Vastelaovendj 2018: Gruuëts op Wieërt

Lees meer

30 januari 2018

Wildjae de volledige uutslaag wieëte? De daelnemers: As dejje neet wiltj wachte, dan ki-jje noow al ’t optochtprogram aafhale beej WarenHuis-conceptstore in Cwartier. Vuuëraan tiêdes de optocht weurtj ’t program gratis verspreidj doeër minse van(‘n…

83 Daelnemers aan groeëte optocht

Lees meer

7 februari 2018

DE 3 DAAG: Um effe gaw nao te kieke as dejje ’t neet mieër weîtj:

DÉ 3 DAAG: Um te onthaoje of beej uch te hebbe

Lees meer
Mieër noets