Rogstaekers lidjesfestival 2011

11 augustus 2011

‘T startsignaal vör ‘t now vastelaovendjsezoên 2011/2012 és weer gegaeve.

As ieërste aktiepûnt waas de inzendinge en seleksie van ’t vastelaovendlidje 2012 as vuuërbereî-jing van ’t Rogstaekers Lidjesfestival.

Op zoondag 13 november vanaaf 14.00 oor waere d’r op ‘t Lidjesfestival maximaal 11 lidjes ten gehuuëre gebrachtj en live begelédj door de Copperband Moorland. Tekstdichters en componiste koste eur lidjes tot en mét zaoterdag 11 juni a.s. insteure.

De geselktieëdje lidjes zeen:

Tekstschrieëver: Meziekschrieëver(s): Lidje: Gezoonge doeër:
Lew-j van Winkel Lew-j van Winkel Det Geveul Lew-j van Winkel
Jos Stultiens Jos Stultiens De Leefdjus Tango Joss Mennen
Peter Aquarius Peter Aquarius Aoh, kiek dao Germa Camp
Remco Wolter Peter Baartmans De Flieërefluiter Roel Broods
Jo van Geneijgen Peter Aquarius en
Jo van Geneijgen
Mien Apepêkske Patrick Hendrikx
Peter Aquarius Peter Aquarius De Hieëmel op aerde Ber Donkers
Rick Aquarius Peter Aquarius Retteketet Mark en Wilhelmien Fonteijn
Anita Haex-Scholten Ronald Moonen Woeë ut hert van vol es Ronald en Carien Moonen
Irene Kunnen-Weerts Peter Baartmans De Vastelaovundjkerresjel Franky Tuasuun
Jan Vaes Peter Aquarius Smmoorverleefdj Luned Hermus en Ruud Teunissen
Jos Kuppens Jos Kuppens Lewieke Big Bent

 

 

 

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets