Rogstaekers lidjesfestival 2011

11 augustus 2011

‘T startsignaal vör ‘t now vastelaovendjsezoên 2011/2012 és weer gegaeve.

As ieërste aktiepûnt waas de inzendinge en seleksie van ’t vastelaovendlidje 2012 as vuuërbereî-jing van ’t Rogstaekers Lidjesfestival.

Op zoondag 13 november vanaaf 14.00 oor waere d’r op ‘t Lidjesfestival maximaal 11 lidjes ten gehuuëre gebrachtj en live begelédj door de Copperband Moorland. Tekstdichters en componiste koste eur lidjes tot en mét zaoterdag 11 juni a.s. insteure.

De geselktieëdje lidjes zeen:

Tekstschrieëver: Meziekschrieëver(s): Lidje: Gezoonge doeër:
Lew-j van Winkel Lew-j van Winkel Det Geveul Lew-j van Winkel
Jos Stultiens Jos Stultiens De Leefdjus Tango Joss Mennen
Peter Aquarius Peter Aquarius Aoh, kiek dao Germa Camp
Remco Wolter Peter Baartmans De Flieërefluiter Roel Broods
Jo van Geneijgen Peter Aquarius en
Jo van Geneijgen
Mien Apepêkske Patrick Hendrikx
Peter Aquarius Peter Aquarius De Hieëmel op aerde Ber Donkers
Rick Aquarius Peter Aquarius Retteketet Mark en Wilhelmien Fonteijn
Anita Haex-Scholten Ronald Moonen Woeë ut hert van vol es Ronald en Carien Moonen
Irene Kunnen-Weerts Peter Baartmans De Vastelaovundjkerresjel Franky Tuasuun
Jan Vaes Peter Aquarius Smmoorverleefdj Luned Hermus en Ruud Teunissen
Jos Kuppens Jos Kuppens Lewieke Big Bent

 

 

 

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets