Dâns & Amezemêntbâl gieët neet doeër!

24 januari 2013

Dâns & Amuzemêntbâl gieët neet doeër!

Doeër umstandighede hebbe De Rogstaekers helaas motte besloeëte ‘t  Dâns & Ammezementsbâl van vrijdagavond 25 januari 2013 uut oeës programmering te halen. ‘T Dâns & Amuzemêntbâl zooj de ieërste aktiviteit zeen in de now Poort van Limburg. Det ‘t dansevenement zoeë kort voor z’n aanvang neet doorgieët vînge vae  dan ouch echt jaomer vör de aangemeldje bezeukers di-j zich s’r al op veheugdj haaje Dit beteikendj neet det dit dânsfieëst van de baan is. In oeës  jubileumjaor 2014 zulle ve zieëker de ruumdje zeuke um dit dânsfieëst toch weer in ’t Rogstaekers programma op te neme in welke vorm dan ouch.

Dansliefhebbers di-j al é towgangskaart hebbe gekochtj kunne de kaarten beej ’t koupadres inlevere en ze ontvange dan ’t betaaldje geldj terug

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets