Dâns & Amezemêntbâl gieët neet doeër!

24 januari 2013

Dâns & Amuzemêntbâl gieët neet doeër!

Doeër umstandighede hebbe De Rogstaekers helaas motte besloeëte ‘t  Dâns & Ammezementsbâl van vrijdagavond 25 januari 2013 uut oeës programmering te halen. ‘T Dâns & Amuzemêntbâl zooj de ieërste aktiviteit zeen in de now Poort van Limburg. Det ‘t dansevenement zoeë kort voor z’n aanvang neet doorgieët vînge vae  dan ouch echt jaomer vör de aangemeldje bezeukers di-j zich s’r al op veheugdj haaje Dit beteikendj neet det dit dânsfieëst van de baan is. In oeës  jubileumjaor 2014 zulle ve zieëker de ruumdje zeuke um dit dânsfieëst toch weer in ’t Rogstaekers programma op te neme in welke vorm dan ouch.

Dansliefhebbers di-j al é towgangskaart hebbe gekochtj kunne de kaarten beej ’t koupadres inlevere en ze ontvange dan ’t betaaldje geldj terug

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets