Finaleplaatse vör Joss & Franky en Ronald & Carien

24 januari 2013

Joss & Franky Tuasuun in finale CMC ALAIF

Franky Tuasuun & Joss Mennen staon aankaomendje vriêdig 25 jannewari in de finale van ‘t CMC ALAIF lidjesfestival en gaon vör CMC Trofee vör ’t meestbeloeëvendje vastelaovundjlidje van 2013 . Heur lidje ” Nog eine met de jas aan” , geschriêve doeër Irene Kunnen-Weerts met meziek van Peter Baartmans.

’t Lidje van Joss & Franky és in aafgeloupe november uutgerope as Rogstaekers Vastelaovendjschlager 2013 . Noow wille ze de Wieërter schlager vör hieël Limburg oppe kaart gaon zette . Daonaeve és de beejbehuuërendje video-clip, in opdracht van De Rogstaekers gemaaktj doeër Fer Nijssen(S-E-P) en geregisieërdj doeër Dorus van den Bosch genominieërdj vör “Beste Vastelaovundj Video Clip 2013 ” .  De finale vîngtj plaats in Cultureel Centrum  Don Bosco in Heel en weurtj uitgezonde door TV Limburg . Meer info : www.carnavalsmuziek.com

 

 

 

Ronald & Carien in finale LVK

’t És Ronald en Carien wieër geluktj um in de finale te kaome van ‘t  LVK, Limburs Vastelaovesleedjes Komkoer  met heur lidje “’t Verlânge” geschrieëve en gekompenieërdj doeër Ton Wolter.

De finale és op vriêdig 1 fiberwari, georganisieërdj doeër LVK in samewêrking met V.V. De Hopsjippers uut Sjwame en és live te volge op L1-tv en radio vanuut Maasneel.

Zal ’t net as in 2010 met ’t lidje “Limburg laeft met de vastelaovundj “  lukke um Wieërt weer op de LVK  kaart te zette?
Mieër info: www.stichtinglvk.nl/finalisten.html

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets