Finaleplaatse vör Joss & Franky en Ronald & Carien

24 januari 2013

Joss & Franky Tuasuun in finale CMC ALAIF

Franky Tuasuun & Joss Mennen staon aankaomendje vriêdig 25 jannewari in de finale van ‘t CMC ALAIF lidjesfestival en gaon vör CMC Trofee vör ’t meestbeloeëvendje vastelaovundjlidje van 2013 . Heur lidje ” Nog eine met de jas aan” , geschriêve doeër Irene Kunnen-Weerts met meziek van Peter Baartmans.

’t Lidje van Joss & Franky és in aafgeloupe november uutgerope as Rogstaekers Vastelaovendjschlager 2013 . Noow wille ze de Wieërter schlager vör hieël Limburg oppe kaart gaon zette . Daonaeve és de beejbehuuërendje video-clip, in opdracht van De Rogstaekers gemaaktj doeër Fer Nijssen(S-E-P) en geregisieërdj doeër Dorus van den Bosch genominieërdj vör “Beste Vastelaovundj Video Clip 2013 ” .  De finale vîngtj plaats in Cultureel Centrum  Don Bosco in Heel en weurtj uitgezonde door TV Limburg . Meer info : www.carnavalsmuziek.com

 

 

 

Ronald & Carien in finale LVK

’t És Ronald en Carien wieër geluktj um in de finale te kaome van ‘t  LVK, Limburs Vastelaovesleedjes Komkoer  met heur lidje “’t Verlânge” geschrieëve en gekompenieërdj doeër Ton Wolter.

De finale és op vriêdig 1 fiberwari, georganisieërdj doeër LVK in samewêrking met V.V. De Hopsjippers uut Sjwame en és live te volge op L1-tv en radio vanuut Maasneel.

Zal ’t net as in 2010 met ’t lidje “Limburg laeft met de vastelaovundj “  lukke um Wieërt weer op de LVK  kaart te zette?
Mieër info: www.stichtinglvk.nl/finalisten.html

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets