Lid van verrdeenste Peter Coumans

16 januari 2013

Vuuëraafgaondj aan de Boonte Aovendj van 10 jannewari heef Peter Coumans aafschiêd genome vanne Rogstaekers.

Beej dees gelegenheid heef Peter de ongerscheidinge van Lid van Verdeenste uut hâng van Vorst Jan moge ontvange vör ziene groeët inzet.
Vanaaf 1973 lid vanne vereiniging.
Jaorelang ein van de stuuënpilare vanne vereiniging gewaesj. Niks woor um tevol. Hae stook onnoemelik vol tiêd inne vereiniging.  As de rest vanne vereiniging allang aan ‘t fieëste woor, dan woor ‘t Peter dae nog de leste pûntjes op de i aan ‘t zette woor. En woore de aktiviteite aafgeloupe  dan woor Peter degeine dae de hang uut de mowwe stook um d’r vör te zörge det alles netjes opgeruumdj achtergelaote woeërt.

Mieër waat Peter heef gedaon beej De Rogstaekers: Peter Coumans

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets