Lid van verrdeenste Peter Coumans

16 januari 2013

Vuuëraafgaondj aan de Boonte Aovendj van 10 jannewari heef Peter Coumans aafschiêd genome vanne Rogstaekers.

Beej dees gelegenheid heef Peter de ongerscheidinge van Lid van Verdeenste uut hâng van Vorst Jan moge ontvange vör ziene groeët inzet.
Vanaaf 1973 lid vanne vereiniging.
Jaorelang ein van de stuuënpilare vanne vereiniging gewaesj. Niks woor um tevol. Hae stook onnoemelik vol tiêd inne vereiniging.  As de rest vanne vereiniging allang aan ‘t fieëste woor, dan woor ‘t Peter dae nog de leste pûntjes op de i aan ‘t zette woor. En woore de aktiviteite aafgeloupe  dan woor Peter degeine dae de hang uut de mowwe stook um d’r vör te zörge det alles netjes opgeruumdj achtergelaote woeërt.

Mieër waat Peter heef gedaon beej De Rogstaekers: Peter Coumans

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets