Rog TV op WTV

2 januari 2013

 

2e edisie van Rog TV op zaoterdigaovendj 5 jannuari oppe lokale zender van WTV

Vör ’t programma van dae’n aovendj en mieër informasie:   ROG-TV

Op zaoterdig 5 jannuari kujje vanaaf 19.00 oore kieke nao de 2e edisie van Rog TV. ’N aovendjvöllendj programma met ’t leste noets in ’t Vastelaovendjjournaal, ‘ne Tôksjoow, Optochverhaole oeëver de konkurênsie tösse Wieërt en Beul en de Bloeëtkek, “Klip en Klaor” met Wieërter meziek, Weem weurtj ‘t , met de vraog di-j ederein bieëzig hultj “Weem weurtj de nowe Stadspreens en nog vol en vol mieër. De apotheose van de aovendj es neteurlik dejje live getuuëge kuntj zeen van de uutrooping van de Stadspreens 2013.

Alle rieëje dus um op zaoterdig 5 jannuari aaf te stumme op WTV.

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

17 februari 2022

Op maondjig 28 fibberwarie  tréktj d’r nao twieë jaor wieër ‘ne Wichteroptocht doeër de Wieërter binnestad. Vae roôpe alle Wieërter wichter op um nao de stad te kaome en mej te trékke in ‘ne boonte…

Maondjig 28-02: Wichteroptocht in binnestad

Lees meer
Mieër noets