Schoeënst verseerdje Preensehoês

30 januari 2013

Zanggroep Kartoesj uut Limbricht (bekindj van “Vae höbbe de Preens inne straot”) hebbe in ’t programma van Goeiemiddag Limburg op L1 bekindj gemaaktj det in Nunhem ’t schoeënst verseerdje Preensehoês van 2013 stieët. Guus Stienen van Kartoesj maakdje det op donderdig 24 jannewari in de rechtstreekse uutzending bekindj. Op ’n schoeën twieëdje plaats woor ’t hoês en straot van Rogstaekerspreens Godain 1e.

Met dânk aan de verseerders de Lambieckknoûp en de Buurt Hushoeëverwieëg

Op ongerstaondje dieëze lînk kujje vanaaf minuut 14 de bekindjmaking nog ’s zeen.

http://www.l1.nl/video/goeiemiddag-limburg-24-jan-2013

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets