Ad Jongen beneumtj as ieërelid vanne SLV

22 januari 2014

Traditionieël es de Boonte Aovendj oppe Maondjig de aovendj det de SLV nao Wieërt keumtj.

‘T  besteur van de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereiniginge heef aan ’t begin vanne Boonte Aovendj op maondjig 20 jannewari, Ad Jongen as ieërelid vanne SLV beneumtj.

Dit vör ’t gedeurendje lange tiêd as aafgevaardigdje van VV De Rogstaekers op ’n vuuërtreffelikke wieze deene vanne belange van de Limburgse Vastelaovendj in ’t algemein en in ’t bezunger de vastelaovendj van Wieërt.

Dit names alle aangesloeëte SLV vereiniginge.

Kiektj ouch us beej:

15 november 2019

Béste vastelaovendjveerders, Op zoondig 23 fibberwarie 2020 trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht wieër oeëver de Wieërter sîngels. Beej dit bericht ki-jje ‘t optochtreglemênt en ’t inschriêfformeleer vör 2020 downloade. Um foute te vuuërkaome vraoge vae uch…

Gae kintj inschriêve vör de Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

13 november 2019

Gruuëts prizzentieëre vae ‘t “Ich bin ‘ne Rogstaeker®” pinke vör ‘t sezoen 2019-2020. ‘t Nowwe pinke és ontwôrpe doeër Linda Jacobs van Atelier Linda en uutgewêrktj doeër Hans Moonen van ‘aan15’. De onthulling és doeër…

Now ontwêrp pinke “Ich bin ‘ne Rogstaeker®

Lees meer

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer
Mieër noets