Letste noets vanne Rogstaekerslegende

1 april 2014

Kiêktj vör beschikbaarheid kaartjes vör de Legende op: KAARTJES/LEGENDE

I“The Making of Rogstaekers-De Legende”  op WTV
Vanaaf dieës waek ( 9 april) zal WTV edere woonsdigaovendj, aansloêtendj aan ’t journaal, “The making of Rogstaekers-De Legende” uutzende. Gedeurendje de 4 waeke inne aanluîp nao de musical guftj prizzentator Lars Lambers uch  ‘nen inkiêk achter de schêrme vanne produktie van dieëze musical.

Themanummer WTV-Magazine inne breevebös
’t WTV-Magazine vanne maondj mieërt stieët hieëlemaol in ’t teîken vanne musical “Rogstaekers-De Legende”.  ’n Interview mét de hoeëfdrolspuuëlers  Wendy van Dooren en Leon Smolenaars, de produktiegroep dae alle ‘ins en outs’ vanne vuuërbereî-jinge priêsguftj en ‘n  interview mét oeëze eige ‘börgemeister’ Ronald Moonen en dae vanne stad Wieërt en wieter alles waje mer wiltj wieëte oeëver Rogstaekers-De Legende. Oeës advies: “ Laesj ‘t van A tot Z uut”!

Weert FM – Op z’n Limburgs
Op vriêdigaovendj tösse 19.30 oor en 20.30 oor geuftj Wieërt FM in ’t program “Op z’n Limburgs” op 4,18 en 25 aprîl aandacht aanne musical “Rogstaekers-De Legende”.
Meziek vanne artieste di-j mejdoon aanne musical, ’n tipke vanne muzikale slui-jer asj gieët um de rippertwaar kuuës, interviews en achtergroond informâsie. Lars Lambers schuuftj aan as prizzentator.

 In hieël de gemeindjes Wieërt , Ni-jwieërt en Leudal staon op dit memênt groeëte billboards mét de aankondiging van “Rogstaekers-De Legende”.

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets