Sem Meevis in finale van ‘t Tiener Vastelaovendlidjes Konkoer

23 november 2015

TVK
2015-Opening--Kanslier-WVL076
2015-Opening--Kanslier-WVL051

Oeëze Aod-Jeugdpreens Sem I Meevis (2015) és doeërgedrónge tot de finale van ‘t Tiener Vastelaovendlidjes Konkoer met ‘t nummer “Duûmkes umhoeëg”. Met dit nummer és hae beej ‘t Wieërter Vastelaovendj Lidjesfestival, same met Rick Weegels, twieëdje gewoeëre achter de maegdjes van Haor Oppe Tang. De tekst és van Ton Wolter en de meziek és doeër Ronald Moonen geschrieëve. De finale van ‘t TVK és op 23 jannewari 2016 in Heytse.
http://www.vastelaovendinlimburg.nl/…/finalisten-tvk-2016-…/

De duûmkes umhoeëg vör Sem!!!

Kiektj ouch us beej:

21 mei 2020

Aafgeloûpe maondj hieët V.V. de Rogstaekers ‘ne ‘Tjéllensj’ uutgeschriêve woeëbeej Wieërtenare uutgedaagdj woôrte um ’n eige persiflaasj te make oppe alum bekindje Rogstaekerslegende. Dao és massaal gehuuër aan gegaeve. Dao zeen toch hieël wat creatief…

Rogstaekers Tjéllensj – De Uutslaag

Lees meer

18 april 2020

Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers daagtj ederein uut um ‘n persiflaasj te make oppe Rogstaekerslegende. Bieëldj zelf de waalbekindje Rogstaekerslegende uut en maaktj d’r foto’s van, maaktj ‘n eigentiêdse teîkening of schilderi-j, ‘ne film of… zeêtj creatief!…

Rogstaekers-Tjéllensj

Lees meer

27 februari 2020

Vastelaovendj 2020 és d’r eine dae hieël wat minse nog lang zal huuëge. Organisatorisch hieët dit sezoen nogal wat extra wêrk mét zich mejgebrachtj. Zoeë moste nao ‘t wègkvalle van de vorst de noeëdige take…

‘t Woeëre drej daag um neet gaw mieër te vergaete..

Lees meer
Mieër noets