Tôwkomstige Vorst V.V. De Rogstaekers

26 januari 2016

NowweVorst

Op Vastelaovendj dieënsdig 9 fibberwari zal V.V. de Rogstaekers heure tôwkomstige Vorst bekindj make tiêdes “ ’t Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj”.   Dit zal neteurlik met ’t noeëdige spektakel gaon gebuuëre.
Vorst Jan zâl, naodette tiêdes ’t volgendje Vastelaovendjsezoên 2016-2017, z’n aafscheidstournee hieët voltoeëidj, op Vastelaovendieënsdig 2017 z’n möts aafzette. Daonao zal de nowwe Vorst alle take oeëver neme.
Vorst Jan, dae op dit memênt z’n jubileum veertj en daome-j al 11 jaor aan ’t steur stieët van de stedelikke Vatelaovendjvereiniging, koppeltj d’r dus nog ‘n 12e (aafscheids)jaor aan vast. Tiêdes dét jaor zal d’r doeër V.V. de Rogstaekers op ’n passendje meneer aafscheid waere genome, woeënao de nowwe Vorst dus vanaaf ’t sezoên 2017-2018 aanne slaag kân.
“’t Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj” startj op dieënsdig 9 fibberwari um 14.00 oore en rôntelum de bekindjmaking van de tôwkomstig Vorst es d’r ’n volbeloeëvendj program met ‘n 6-tal Zaate hermeniekes, mer ouch met artieste wi-j Marleen Rutten, Bjorn van Berkel, Toeter Thijs, Ronald & Carien, Hoondervervél, Ed & Frans, Mark & Wilhemien en nog vol ânger artieste.

Kiektj ouch us beej:

5 november 2016

Op de 11e vanne 11e hebbe vae wat noets: “Vorst Oppe Troeën”! ‘ne Fieëstelikke aovendj inne foyer van ’t Munttheater woeë vae ’t nówwe vastelaovendjsezoên gaon oeëpene, woeë vae de nówwe vastelaovendjschlager 2017 gaon prizzentieëre,…

Oeëpening Vastelaovendjsezoen met “Vorst oppe Troeën”

Lees meer

20 oktober 2016

Op d’n 11e vanne 11e zölle Mark en Wilhelmien de Wieërter vastelaovendjschlager 2017 “In os theater van de vastelaovendj” vör de allerieërste kieër live brînge beej de oeëpening van ’t vastelaovendjsezoên oppe Vriêthof in Mestreech….

Primeur Wieërter vastelaovendjschlager 2017 oppe Vriêthof in Mestreech.

Lees meer

11 augustus 2016

Winnaars 2016 Wieërter Vastelaovendj Lidjesfestival 2016 – 2017 Beste Vastelaovendj en meziekvreende, ‘ne Vastelaovendj soonger Vastelaovendjlidje és wi-j  bekske appelmoos beej Van der Valk, soonger körs en daorum vraoge vae uch um eur zeel en…

Lees meer
Mieër noets