Ton Cornelissen: Groeët-Offeseer

12 februari 2016

Anton Cornelissen, weem kîntj ‘m neet.
Preens Ton III (1976) és 21 jaor lid gewaesj vanne V.V. de Rogstaekers in diverse functies, gestoptj in 1998 en lid van verdeenste gewoeëre.
In 1999 és hae op verzeuk jurylid gewoeëre vanne groeëte Rogstaekersoptocht en det tot en met dit jaor. Nao zoeëvöl jaor hieët hae aangegaeve um d’r mej te stoppe.
Al met al 40 jaor in deenst van de Rogstaekers,
Nao al dieës verdeenste van Anton és ‘n waardig afscheid op zien plaats van dieëze mîns, dae d’n vastelaovendj en in ’t bezûndjer de Rogstaekers ’n wêrm hert towdraagtj.

 

 


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

20 februari 2022

Op zoondig 20 fibberwarie 2022 kriêg Sjoerd I de sluuëtel van ’t stadsachterpörtje uutgereiktj doeër börgemeister Raymond Vlecken. Det gebuuërdje oppe trappe van ’t aod stadhoês oppe Mêrrentj. Aansloêtendj mocht oeëze Jeugdpreens nog hieël wat…

Sluuëteloeëverdracht Jeugdpreens Sjoerd I

Lees meer
Mieër noets