Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj met bekindjmaking towkomstige Vorst

5 februari 2016

Marleen Rutten

Marleen Rutten

Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj mét bekindjmaking towkomstige Vorst van V.V. de Rogstaekers

Op Vastelaovendjdieënsdig és ’t podium van “’t Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj” vanaaf 14.00 oore gevöldj met ‘ne hieële polonaise aan artieste uut Limburg:
– Marleen Rutten
– Bjorn van Berkel
– Ronald en Carien
– Toeter Thijs
– De Taol Gais
– Ed & Frans
– Ton en Monique (van Plat Wieërs)
– Hoondervél
– en nog ’n hieël ri-j van artieste zörgtj vör genog muzikaal vermaak.

Veug daobeej ‘n 5-tal Zaate Hermeniekes en ’t fieëst és bekans komplieet. Bekans?

Jaozieëker want tiedes ’t festein weurtj ouch nog de towkomstige Vorst, dae vanaaf ’t sezoên 2017-2018 de scepter zâl zwei-je oeëver de Rogstaekers, bekindj gemaaktj.

’t Fieëst es, dét zal duudelik zeen, oppe Mêrrentj en deurtj wés oongeveer wes 18.00 oor. Naeve dit spektakel kunne de leefhebbers van echte humor zich vergape aan de daelnemers aan “de Knouwel” di-j tösse 15.00 en 16 oor zich prizzentieëre op ’t podium beej ’t Swaentje.

Kiektj ouch us beej:

5 november 2016

Op de 11e vanne 11e hebbe vae wat noets: “Vorst Oppe Troeën”! ‘ne Fieëstelikke aovendj inne foyer van ’t Munttheater woeë vae ’t nówwe vastelaovendjsezoên gaon oeëpene, woeë vae de nówwe vastelaovendjschlager 2017 gaon prizzentieëre,…

Oeëpening Vastelaovendjsezoen met “Vorst oppe Troeën”

Lees meer

20 oktober 2016

Op d’n 11e vanne 11e zölle Mark en Wilhelmien de Wieërter vastelaovendjschlager 2017 “In os theater van de vastelaovendj” vör de allerieërste kieër live brînge beej de oeëpening van ’t vastelaovendjsezoên oppe Vriêthof in Mestreech….

Primeur Wieërter vastelaovendjschlager 2017 oppe Vriêthof in Mestreech.

Lees meer

11 augustus 2016

Winnaars 2016 Wieërter Vastelaovendj Lidjesfestival 2016 – 2017 Beste Vastelaovendj en meziekvreende, ‘ne Vastelaovendj soonger Vastelaovendjlidje és wi-j  bekske appelmoos beej Van der Valk, soonger körs en daorum vraoge vae uch um eur zeel en…

Lees meer
Mieër noets