Uutslaag Wichteroptocht 2016

9 februari 2016

2016-BroonzeBakfiets
2016-ZulvereKnoeek
2016-GouweRog

Óngerstaondj d’n uutslaag van de Wichteroptocht.

Broonze Bakfiets:

1. VV de Kroesköp – Terrasje pikke
2. VV Vae zeen d’r beej – Vastelaovendj non-stop, os preensesse vuuërop
3. VV Deîndânger – Vae staon beej Deîndânger in ‘t kriêt

 

Zûlvere Knoeëk:

  1. Montessori-Herriemakers – Superhêldje op zök
  2. VV Klein Grut – Vae gaeve uch ‘ne steek ónger water
  3. VV ‘t Sträötje – Vröllie op sleîptaw

 

Gouwe Rog:

  1. Kai van Gansewinkel – Mét miene kop inne wôlke
  2. Sep Geelen – Niks aan mien héndjes
  3. Siep Jenniskens – Te gek um los te loûpe

 

 

Kiektj ouch us beej:

26 januari 2020

Op zoondig 26 jannewarie 2020 woeërt Rens Damhuis uutgerope tot Jeugdpreens Rens I.Jeugdpreens Rens és op ieërste Körstdaag 2007 geboeëre en woeëntj in ’t begîn vanne waek beej papa Luuk Damhuis op Luuëke en inne…

Rogstaekers Jeugdpreens 2020: Rens I

Lees meer

25 januari 2020

Op zaoterdig 25 jannewarie woôrt aan ‘t indj vanne Gala Boonte Aovendj in ‘t Munttheater, doeër Kanseleer Jasper van Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers, de 76e Stadspreens van Wieërt uutgerope. Tim Jacobs zâl de Wieërter vastelaovendj in…

Rogstaekerspreens 2020: Tim I

Lees meer

26 januari 2020

Al e paar jaor zeen de wînkelstraote mét Rogstaekersvlagge verseerdj en um nog mieër vastelaovendjsfeer inne binnestad te make noow ouch ‘ne wedstriêd vör De Schoeënste Etelaasj. Det gieët in samewêrking mét BIZ-O. Winkeliers di-j…

De Schoeënste Etelaasj

Lees meer
Mieër noets