Winnaar Vastelaovendjlidje 2017 V.V. de Rogstaekers bekend

11 september 2016

2016-markwillemien-k

Op zaterdag 10 september is door een vakjury uit een 6-tal Vastelaovendjlidjes, de Vastelaovendjschlager 2017 van V.V. de Rogstaekers gekozen.

Het winnende liedje heeft de titel “ Os Theater van de Vastelaovendj” en is geschreven door Mark en Wilhelmien Fonteijn.  Dit duo zorgt ook voor de vertolking.

Het nummer zal tijdens de opening van ’t Vastelaovendjsezoên op 11 november in  de foyer van het Munttheater voor het eerst live te horen zijn.  Vooraf zal de schlager ook worden opgenomen bij Studio Difference.  De Rogstaekers zorgen ervoor dat het nummer o.a. via Spotify dan te downloaden is.  Ook voor de “Zaate Hermeniekes” wordt een arrangement geschreven dat op de site van de Rogstaekers kan worden gedownlaod.

Mark en Wilhemien zullen het nummer bij een groot aantal Rogstaekers activiteiten tijdens het Vastelaovendjsezoên   presenteren.

Vör mieër

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

17 februari 2022

Op maondjig 28 fibberwarie  tréktj d’r nao twieë jaor wieër ‘ne Wichteroptocht doeër de Wieërter binnestad. Vae roôpe alle Wieërter wichter op um nao de stad te kaome en mej te trékke in ‘ne boonte…

Maondjig 28-02: Wichteroptocht in binnestad

Lees meer
Mieër noets