Oeëpening Vastelaovendjsezoen met “Vorst oppe Troeën”

5 november 2016

votaankondiginga5-2

Op de 11e vanne 11e hebbe vae wat noets: “Vorst Oppe Troeën”!

‘ne Fieëstelikke aovendj inne foyer van ’t Munttheater woeë vae ’t nówwe vastelaovendjsezoên gaon oeëpene, woeë vae de nówwe vastelaovendjschlager 2017 gaon prizzentieëre, woeë vae oeës nów lede vuuërstélle en woeë vae uch oppe huuëgdje brînge van nóg mieër vastelaovendj-noets.
Dét allemaol gegoeëte in ’n persiflage op de Troeënrede van oeëze kuuëning Willem-Alexander met Prinsjesdaag…

Vanaaf 20.00 oor zeejjae van hérte welkom. Um 20.30 oor zâl Vorst Jan tiêdes zien eige Troeënrede ‘t vastelaovendjsezoên met de noeëdige humor en protocol oeëpene en zoeë de aaftrap gaeve van ziêne aafscheidstoernee.
Mark en Wilhelmien zörge vör de zjuuste sfeer en gae moôgtj gratis en vör niks binne…
Vanwieëge de bepêrkdje ruuëmdje vraoge vae uch um eûr (gratis) entreekaertje te bestélle via www.munttheater.nl

Gaer wis de 11e vanne 11e!

Kiektj ouch us beej:

20 oktober 2016

Op d’n 11e vanne 11e zölle Mark en Wilhelmien de Wieërter vastelaovendjschlager 2017 “In os theater van de vastelaovendj” vör de allerieërste kieër live brînge beej de oeëpening van ’t vastelaovendjsezoên oppe Vriêthof in Mestreech….

Primeur Wieërter vastelaovendjschlager 2017 oppe Vriêthof in Mestreech.

Lees meer

11 augustus 2016

Winnaars 2016 Wieërter Vastelaovendj Lidjesfestival 2016 – 2017 Beste Vastelaovendj en meziekvreende, ‘ne Vastelaovendj soonger Vastelaovendjlidje és wi-j  bekske appelmoos beej Van der Valk, soonger körs en daorum vraoge vae uch um eur zeel en…

Lees meer

5 februari 2016

Marleen Rutten Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj mét bekindjmaking towkomstige Vorst van V.V. de Rogstaekers Op Vastelaovendjdieënsdig és ’t podium van “’t Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj” vanaaf 14.00 oore gevöldj met ‘ne hieële polonaise aan artieste…

Lindeboom Fieëst oppe Mêrrentj met bekindjmaking towkomstige Vorst

Lees meer
Mieër noets