Milan I Rogstaekers Jeugdpreens 2017

15 januari 2017

(Foto: Loes Mennen Fotografie)

Jeugdpreens Milan I van de Rogstaekers.

Op zoondig 15 jannewari jl. és, aansloeëtendj aan de Boonte Femiêlie Middig met de titel “Woeë droûme uutkaome” in ’t Munttheater de droum van Milan Beerents uutgekaome: Hae és uutgeroôpe tot 66e Stads-Jeugdpreens van Wieërt. De 11-jaorige zoeën van Ralf Beerents en Inge Beerents-Litjens woeëntj same met zien pap en mam en zösterke Demi op de Beemdenstraot 4A op Luuëke. Dao ésj zellufs inne wîntjer lekker wêrm doeër de groeëte frietkieëtel dae ónger inne zaak van mam en pap stieët.

Juf Susan en Juf Inge uut groep 8 van IKC Leuken neme bêst völ vreeje tiêd van Milan in beslaag. Gelökkig hieët hae waal nog tiêd um boete te spuuële met z’n kammeräödjes en ‘ne bâl. As léste mân van de D2 van V.V. DESM wûrtj hae waal de ‘Boatênk vanne Moeësdiêk’ geneûmdj.

Vör z’n eige opkaome lieërtj Jeugdpreens Milan doeër ‘Krav Maga’ beej Loods 37 en hae és, same met z’n pap, regelmaotig te vînge beej wedstriêde van de bêste voetbalclub van Indhjevve.

Vastelaovendj veêre deût Milan al jaore, mieëstâl inne zaal vanne bure. Mer hae és ouch ‘ne fanatieke ‘koppe bawwer’ woeënao hae met zien eigegemaakdje kreasies altiêd mejdeût aan de optocht van V.V. de Zweeloeëre op Luuëke en neteûrlik de Wichteroptocht van V.V. de Rogstaekers.

Milan hieët ‘t good vör mekaar en gieët fluitendj doeër ‘t laeve. Hae hieët dan ouch de

‘orde van de Fluitendje Kuiter’ ingestéldj.

Same met z’n adjedânte Stef Beerents, Joey Zaalberg en Jur Knapen, Jeugdvorst Luca en de Jeugdraod van Elluf en de Huppelpupkes gieët Jeugdpreens Milan I de Wieërter jeugd vuuër ónger zien devies:

MET ‘NE FLUITENDJE ALAAF

WÛRTJ DIEËZE VASTELAOVENDJ KEJGAAF!

Kiektj wieter oppe pagina vanne Jeugdpreens


Tags:

Kiektj ouch us beej:

25 september 2019

Op zoondig 22 september woeëre de Rogstaekers ouch vanne perti-j tiêdus ‘t Cultureel Lint. Oppe Nowwe Mêrrentj kos ‘t publiek op ‘n breefke invölle, weem d’r in 2020 volges hun Preens en Jeugdpreens vanne Rogstaekers…

Vör eine kieër Preens

Lees meer

1 september 2019

  Weem weurtj ’t? Eder jaor braeke zich  ‘ne hieële houp minse de hersens oeëver de vraog: “Weem weurtj ‘t?” Weem moog straks uut hâng vanne Opper Opper Rogstaeker de sluuëtel in ontvangst neme en…

Preens raoje!

Lees meer

6 maart 2019

Aafscheid neme deut pien en as ‘t nao ‘t îndj gieët, kaome de emoties nao boeëve en deêne de waterlanders zich aan. Det huuërtj d’r beej. Vreugde mét de kinteîkene van verdreet én ‘t verdreet…

Trök nae ‘t laeve van alledaag . . .

Lees meer
Mieër noets