Boorebâl 2017

7 februari 2017

Op maondjig 13 fibberwari beheurtj de binnestad weer tôw aan alle boore en boorinne van Wieërt en umstreke. Boorebâl blieëftj uniek oppe maondjig det kinne ze nergus angers in Limburg os naodoon.
Same met de Wieërter Horeca wûrtj de hieël binnestad ein groeëte broeëloft. Gae kintj in 14 kefees aanschuive aan ’t broeëlofsdiner, booremoos met worst. Daonao kojje allemaol nao ‘t bordes van ‘t aod Stadhoês aanne Markt te Wieërt woeë um 20.00 oor ‘t boorebroeëdspaar bekîndj wurtj gemaakt.
Dit gebeurtj dus neet op 't balkon mér op 't bordes zodet eederein 't good kan volge.
De broeëdsstoet tréktj doeër de binnestad nao de verschillendje horeca gelaegehede um ‘t huwelijk inne onecht te verbînge en um receptie te haoje.
Wiêter zal ’t boore broeëdspaar met eur gevolg inne binnenstad blieëve um same met uch te fieëste.
’t Oeëverkoepelendj programma wurtj doeër de Rogstaekers gepresentieërdj en aangeboeëje aan ‘t Wieërter publiek.
’t Es wiêter aan uch um same d’r ein aojerwétse broeëloft van te make. Boorebâl met blâwwe keel en roeëje zakdook, gae moogtj ’t eigelik neet misse.

Vör deîlnemende kefees en mieër informatie BOOREBÂL-2017

Heej-onger 'n paar foto's uut 2016

2016-Boorebal_068
2016-Boorebal_086
2016-Boorebal_011

Tags:

Kiektj ouch us beej:

10 februari 2020

  Naodet in de aafgeloupe daag al de getuûge, de aojers van de broêd en de aojers van de broêdegom bekindj zeen gemaaktj, woeër ’t vandaag eindelik zoeë wiêt: ’t vuuërstelle van de echte hoeëfdpersoeëne…

Silvester en Marjan: Broêdspaar 2020

Lees meer

8 februari 2020

Maondjig 10 fibberwarie vingtj ’t traditionele Boorebâl plaats inne Wieërter binnestad. De waersvörspellingen zeen neet roeëskluuërig en d’r és raengel en storm op komst. Uut vuuërzörg és de broêloft daorum verplaatsj vanne Mêrrentj nao de…

UPDATE: Boorebâl verplaatsj nao Munttheater

Lees meer

17 januari 2018

Gaojae mej nao ’t Boorebâl? Laotj uch as boor ’s bekiêke. In ‘n schört of boorekeêl, achter oeës boorehermenieke… Maondjig 29 jannewarie ésj weer zoeëwiêt, dan gaon de Wieërter boore en boorinne weer de stad…

Boorebâl 2018

Lees meer
Mieër noets