Kaarte bestelle vör Boonte Aovendj en Boonte Femiêliemiddig

30 mei 2017

Kaarte vör de Boonte Aovendj 2018 of Femiêliemiddig 2018 kujje noow al via ’t Munttheater  bestelle.

Gae kintj op eur gemaak thoês via de website eur eige plaats uutkeêze, mer gae kintj det ouch, asse oeëpe zeen, aanne balie van ’t Munttheater gaon doon.

Vór de Femiêliemiddigge ki-jje allebe-j risservieëre.

Vór de Boonte Aovendje alleîn vör de volgendje vuuërstellinge:
Donderdig 11 jannewarie
Vriêdig 12 jannewarie
Zôndig 14 jannewarie
Maondjig 15 jannewarie
Dieënsdig 16 jannewarie
Goonsdig 17 jannewarie
Donderdig 18 jannewarie


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

15 januari 2022

Rogstaekers trékke conclusie oeëver Vastelaovendj 2022 Ondânks alle onzieëkerheid hebbe vae allemaol lang gehoeëptj um in ’t vastelaovendjsezoen 2021-2022 ’t laeve weer te kunne veere. Mer in november hieët Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers al de uutroping…

Aangepaszje Vastelaovendj 2022

Lees meer

29 oktober 2020

  As gevolg vanne aangeschêrpdje Coronamaotregele wurtj ‘t vastelaovendjsezoen van 2020-2021 in Wieërt nog wieter uutgeklédj. Begin oktoeëber maakdje Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers bekindj dét alle groeëte, traditionieël evenemênte ‘t kaomendj sezoen neet doeër zölle gaon….

Rogstaekers schale vastelaovendjsezoen nog wieter aaf

Lees meer

2 oktober 2020

‘t Veûr mót bliêve börre: Waal Stadspreense in Wieërt, echter gein traditionieël activiteite Noow Corona de wéreldj in z’n greep hieët, és de Vastelaovendj wi-j vae gewindj zeen um dae te veêre zieëker neet realistisch….

Knouwel en plezeer, op ’n ânger meneer

Lees meer
Mieër noets