Vastelaovendj-cultuur tiêdus Cultureel Lint

8 augustus 2017

Vastelaovendj és völ mieër dan ’n verkleî-dj fieëst. Vastelaovendj és ‘ne cultuur woeë creatieve uutinge, wi-j optochtcreaties en vastelaovendjmeziek, mer ouch humor (bijv. Boonte Aovendj) en de identiteit van ’t Rogstaeker zeen oongerdael van uutmake. Vae brînge dieëze jaorlikse cultuur dan ouch gaer oonger de aandacht tiêdus ´t Cultureel Lint. Oppe Nowwe Mêrntj dânse de Huppelpupkes van 13:30 wis 14:00 oor en inne Van Berlostraot kinne wichter mejdoon mét ´t make van ´ne vastelaovendjkop. In ´t Jacob van Horne museum vertelle vae waat de betaekenis és tösse al deej Rogstaekers mötse. En as primeur, ouch in ´t museum én oonger ’t mom van ’n now Vorste tiêdpêrk: de bekîndjmaking van ´t nowwe Rogstaekerslogo!
’t Cultureel Lint vingtj plaats op zôndig 17 september a.s. tösse 12:00 en 19:00 oor.

Kiektj ouch us beej:

10 maart 2022

Dit jaor hieët V.V. de Rogstaekers, same met înkel kepélle, ’n aantal minse in ’t zönneke moôge zétte. Um verschillendje rieëje kriêge dieës minse inne aanloup nao de vastelaovendj van 2022 ’n bezeûkske van ‘n…

Serenades, Óngerscheidinge en Bloôme

Lees meer

25 februari 2022

Op dieënsdig 1 mieërt zal Jeugdpreens Sjoerd I d’r toch echt aan mótte geluive. Naodet hieël wat hermeniekes en kepelle ’s middigs ongetwiêfeldj vör de noeëdige meziek hebbe gezörgdj és ’t um 19:11 oor zoeë…

Dieënsdig 1 mieërt: Abdicatie

Lees meer

17 februari 2022

Op maondjig 28 fibberwarie  tréktj d’r nao twieë jaor wieër ‘ne Wichteroptocht doeër de Wieërter binnestad. Vae roôpe alle Wieërter wichter op um nao de stad te kaome en mej te trékke in ‘ne boonte…

Maondjig 28-02: Wichteroptocht in binnestad

Lees meer
Mieër noets