Vorst Stan: de t(r)oeën és gezatte!

12 november 2017

Zaoterdig 11 november 2017 és Stan Ockers geïnstallieërdj tot 5e Vorst van V.V. de Rogstaekers.


In ut Munttheater mogt de nowwe baas vanne de Stadsvastelaovendjvereîniging in zien ieërste Troeënrede zien ongerdane towspraeke. Hae hieët daobeej de toeën gezatte en zien visitekaertje aafgegaeve.

171111VorstStanInstallatie-120

Gae kint heej de volledige towspraak laeze,   en heej hieël völ foto's bekiêke.


In ongerstaondje impressie van WEERTdeGEKSTE zeeje getuuëge van de installatie en de ieërste troeënrede van Vorst Stan.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

2 maart 2018

      De îndj-uutslaag: € 11.172,-      In de afgeloupe vastelaovendjtiêd hieët Preens Phil I in Wieërt völ respons gekriêge op zien zelf geschriêve ‘Vastelaovendjlidje’. Daorum hieët hae meteîn een actie op taw…

Opbringst cd-actie aafgedraage aan CliniClowns

Lees meer

14 februari 2018

Oftewaal: hieël völ träönkes beej abdicatie   Dit stökse schriêf ich op persuuënlikke titel en heb ich ouch as zoeëdanig op de website gezatte. De Rogstaekers haoje op ‘n bepaaldje meneer neet van vaere en…

Vastelaovendj 2018: Gruuëts op Wieërt

Lees meer

21 januari 2018

Op zaoterdig 20 jannewarie 2018 és Anton Moonen geïeërdj met de hoeëgste óngerscheiding di-j Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers hieët ingestéldj: “Commandeur in de Orde van de Rog”. Beej zien aafscheid as Boonte Aovendj-artiest woôrt Anton aan ‘t…

Anton Moonen: Commandeur

Lees meer
Mieër noets