Artieste BA en BFM bezette Munttheater

6 januari 2018

De artieste van de Boonte Aovendje en de Boonte Femiêliemiddig zeen d'r hieëlemaol klaor vör. Um alvast te kinne oefene op 't groeëte tenieël hebbe ze van directeur Brigitte van Eck de sluuëtel van 't Munttheater in ontvangst genoeëme.
Of hebbe ze de sluuëtel oeëvergenoeëme?.....

Wildjae trouwes gaon kieke nao de Boonte Aovendj of de Boonte Femiêliemiddig, kouptj dan 'n kaartje beej ’t Munttheater


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

15 januari 2022

Rogstaekers trékke conclusie oeëver Vastelaovendj 2022 Ondânks alle onzieëkerheid hebbe vae allemaol lang gehoeëptj um in ’t vastelaovendjsezoen 2021-2022 ’t laeve weer te kunne veere. Mer in november hieët Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers al de uutroping…

Aangepaszje Vastelaovendj 2022

Lees meer

29 oktober 2020

  As gevolg vanne aangeschêrpdje Coronamaotregele wurtj ‘t vastelaovendjsezoen van 2020-2021 in Wieërt nog wieter uutgeklédj. Begin oktoeëber maakdje Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers bekindj dét alle groeëte, traditionieël evenemênte ‘t kaomendj sezoen neet doeër zölle gaon….

Rogstaekers schale vastelaovendjsezoen nog wieter aaf

Lees meer

2 oktober 2020

‘t Veûr mót bliêve börre: Waal Stadspreense in Wieërt, echter gein traditionieël activiteite Noow Corona de wéreldj in z’n greep hieët, és de Vastelaovendj wi-j vae gewindj zeen um dae te veêre zieëker neet realistisch….

Knouwel en plezeer, op ’n ânger meneer

Lees meer
Mieër noets