CD van “Vastelaovendlidje” vör CliniClowns!

18 januari 2018

Preens Phil I hieët zich 't lot van zeeke wichter aangetrokke en gieët 'n cd make van ziên Vastelaovendjlidje. Heej lègkt hae uut, woeërum.

"Vastelaovendj és ’n fieëst vör edereîn, mèr vör sommige wichter és det um eur gezondheid neet vanzelfspraekendj. De CliniClowns brînge vrolijkheid en gaeve aafleiding. Ich veul mich d’r doeër aangesproeëke en wil beejdrage. Det doon ich doeër 5.000 CD-singles van ‘t Vastelaovendjlidje te laote make. Gae kuntj hêlpe doeër dieës CD te koûpe en vör waat ’t uch waerd és! De volledige opbrîngst keumtj tow aanne CliniClowns. Ich waer oongerstuuëndj doeër V.V. De Rogstaekers, Studio Difference, Moerepetâzie en BCM Music Systems. Berichte wannieër en woeë de CD te koûp és huuërdje gaw. Vastelaovendj veêrdje same."
Rogstaekerspreens Phil I.

Drukwerk

Lidje van Preens Phil I tiêdes uutroping in Munttheater, 13-01-2018

Tiêdes zien uutrooping tot Preens Phil I aan 't îndj vanne Gala Boonte Aovendj zong hae zien eige Vastelaovendjlidje.
'n Registratie van Special Events Productions (s-e-p).


Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

6 maart 2019

Aafscheid neme deut pien en as ‘t nao ‘t îndj gieët, kaome de emoties nao boeëve en deêne de waterlanders zich aan. Det huuërtj d’r beej. Vreugde mét de kinteîkene van verdreet én ‘t verdreet…

Trök nae ‘t laeve van alledaag . . .

Lees meer

2 maart 2019

Hejjae mét di-j daag eur tesse ouch zoeë vôl mét kleîngêldj en consumptiepenninge van allerli-j kroege ? En dan wildje d’r eîne gaeve en dan kojje weer net ‘n mûntje van det kefee te kort….

Kop of Mûnt? Wi-j gaojae op stap?

Lees meer

27 februari 2019

Zoondig 3 mieërt trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht oeëver de singels in Wieërt. Vanaaf 13:30 oor kujje getuuëge zeen van dit kluuërriêk schawspel, waat uch doeër 80 deîlnemers weurtj vuuërgeschoeëteldj. Aan ‘t begîn vanne optocht weurtj…

Indeîling Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer
Mieër noets