Installatie 3 now lede V.V. de Rogstaekers

19 januari 2018

Oppe achtste Boonte Aovendj op donderdig 18 jannewarie zeen drej persoeëne geïnstallieërdj as lid van Stadsvasteleovendjvereîniging De Rogstaekers. Nao 'n proefperiode, woeë-in ze bewieëze hebbe hun take in het belang van de Wieërter vastelaovendj en de Rogstaekers good te kinne uutoefene, lagte de drej de eed af op de Rog.Vanaaf noow zeen de Rogstaekers weer drej lede riêker.

180118-Installatie-Lede_11

Oppe foto van lînks nao rechts Alf Coenen, Rob van Bree en Paul Nies, di-j de eed aaflègke oppe de Rog,
dae eur weurtj vuurgehaoje door sirremoniemeister Dorus van den Bosch


Tags:

Kiektj ouch us beej:

14 februari 2018

Oftewaal: hieël völ träönkes beej abdicatie   Dit stökse schriêf ich op persuuënlikke titel en heb ich ouch as zoeëdanig op de website gezatte. De Rogstaekers haoje op ‘n bepaaldje meneer neet van vaere en…

Vastelaovendj 2018: Gruuëts op Wieërt

Lees meer

2 maart 2018

      De îndj-uutslaag: € 11.172,-      In de afgeloupe vastelaovendjtiêd hieët Preens Phil I in Wieërt völ respons gekriêge op zien zelf geschriêve ‘Vastelaovendjlidje’. Daorum hieët hae meteîn een actie op taw…

Opbringst cd-actie aafgedraage aan CliniClowns

Lees meer

21 januari 2018

Op zaoterdig 20 jannewarie 2018 és Anton Moonen geïeërdj met de hoeëgste óngerscheiding di-j Stadsvastelaovendjvereiniging de Rogstaekers hieët ingestéldj: “Commandeur in de Orde van de Rog”. Beej zien aafscheid as Boonte Aovendj-artiest woôrt Anton aan ‘t…

Anton Moonen: Commandeur

Lees meer
Mieër noets