SLV-Orde van Verdienste vör Jan van de Port

16 januari 2018

180115-SLV-ZilverBuut-Jan&Mark_4

Tiêdes de Boonte Aovendj van maondjig 15 jannewarie waas zoeëas eeder jaor een aafvaardiging van de SLV (Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge) aanwiêzig.

As biêzûndjer verrassing haaje ze 'n ongerscheiding vör Jan van de Port in petto.

Jan és sinds 2007 lid van Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers. Daovuuër woor hae al meînig jaor verdeênstelik vör ‘t ‘Wêrkmeistersgilde’ woeëvör hae in 2007 al de Zilveren Buut van SLV mócht ontvânge. Binne oeës vereiniging vervuldje Jan take vör de kemissie ‘Lôl oppe Plênk’ woeë hae zich bieëzig heêl met allerlej vör de Boonte Aovendje. Hae woor sirremoniemeister binne de kemissie ‘Preense, Prizzentâsie en Protocol’ en schriêftj daovör de drejbeûk tot inne kleinste detail.
Vör al zien verdeenste vör oeës vereiniging woôrt Jan doeër Prizzedênt Raymond Vlecken geseêrtj met de ‘Orde van Verdienste’.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

20 juli 2018

  Zoeëas bekindj és de Gulden Humor vör 2018 towgekindj aan Europarlemnetariër Frans Timmermans. De fieëstelikke uitreiking heejvan vingtj plaats op zaoterdig 24 november in Eygelshoven. De organisatie is in hâng van de KV Burgerlust….

Uutreiking Gulden Humor

Lees meer

31 mei 2018

Eurocommissaris Frans Timmermans kriegtj dit jaor de Orde van de Gulden Humor. De priês weurtj sinds 1962 doeër de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge (SLV) uutgereiktj aan emus dae zich bezûndjer verdeenstelik hieët gemaaktj vör de bevordering…

Gulden Humor vör Frans Timmermans

Lees meer

14 februari 2018

Oftewaal: hieël völ träönkes beej abdicatie   Dit stökse schriêf ich op persuuënlikke titel en heb ich ouch as zoeëdanig op de website gezatte. De Rogstaekers haoje op ‘n bepaaldje meneer neet van vaere en…

Vastelaovendj 2018: Gruuëts op Wieërt

Lees meer
Mieër noets