SLV-Orde van Verdienste vör Jan van de Port

16 januari 2018

180115-SLV-ZilverBuut-Jan&Mark_4

Tiêdes de Boonte Aovendj van maondjig 15 jannewarie waas zoeëas eeder jaor een aafvaardiging van de SLV (Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge) aanwiêzig.

As biêzûndjer verrassing haaje ze 'n ongerscheiding vör Jan van de Port in petto.

Jan és sinds 2007 lid van Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers. Daovuuër woor hae al meînig jaor verdeênstelik vör ‘t ‘Wêrkmeistersgilde’ woeëvör hae in 2007 al de Zilveren Buut van SLV mócht ontvânge. Binne oeës vereiniging vervuldje Jan take vör de kemissie ‘Lôl oppe Plênk’ woeë hae zich bieëzig heêl met allerlej vör de Boonte Aovendje. Hae woor sirremoniemeister binne de kemissie ‘Preense, Prizzentâsie en Protocol’ en schriêftj daovör de drejbeûk tot inne kleinste detail.
Vör al zien verdeenste vör oeës vereiniging woôrt Jan doeër Prizzedênt Raymond Vlecken geseêrtj met de ‘Orde van Verdienste’.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer

23 augustus 2019

Eder jaor ontwêrptj ‘ne ângere creatieve Wieërtenaar de schoeën Stiêpelmedalies en pinkes vör “Ich bin ‘ne Rogstaeker®”. Gruuëts prizzentieëre vae ‘t creatief talênt det vör ’t sezoen 2019-2020 dieës gewildje verseêrsele gieët ontwêrpe: Linda Jacobs….

Linda Jacobs ontwêrptj now Stiêpelmedalie

Lees meer

22 mei 2019

Um de Groeëte Rogstaekers Optocht good te laote verloupe zeen vae op zeuk nao verkieërsregelaars en optochtbegeleiders. De minse deej vae zeuke zeen d’n hieële tiêd vanne optocht actief:  verkieërsregelaars vanaaf ’s mêrges 10:00 oor…

Gezochtj: verkieërsregelaars en optochtbegeleiders

Lees meer
Mieër noets