SLV-Orde van Verdienste vör Jan van de Port

16 januari 2018

180115-SLV-ZilverBuut-Jan&Mark_4

Tiêdes de Boonte Aovendj van maondjig 15 jannewarie waas zoeëas eeder jaor een aafvaardiging van de SLV (Samenwirkendje Limburgse Vastelaovesvereiniginge) aanwiêzig.

As biêzûndjer verrassing haaje ze 'n ongerscheiding vör Jan van de Port in petto.

Jan és sinds 2007 lid van Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers. Daovuuër woor hae al meînig jaor verdeênstelik vör ‘t ‘Wêrkmeistersgilde’ woeëvör hae in 2007 al de Zilveren Buut van SLV mócht ontvânge. Binne oeës vereiniging vervuldje Jan take vör de kemissie ‘Lôl oppe Plênk’ woeë hae zich bieëzig heêl met allerlej vör de Boonte Aovendje. Hae woor sirremoniemeister binne de kemissie ‘Preense, Prizzentâsie en Protocol’ en schriêftj daovör de drejbeûk tot inne kleinste detail.
Vör al zien verdeenste vör oeës vereiniging woôrt Jan doeër Prizzedênt Raymond Vlecken geseêrtj met de ‘Orde van Verdienste’.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

12 november 2019

In het beejzeen van stiêpels, lede van de senaat, vreejwilligers en vertieëgewoeërdigers van zöstervereîniginge hebbe de Rogstaekers op 11 november ‘t vastelaovendjsezoen geoeëpendj met ‘n algemeîn ledevergadering. Aan ‘t îndj van dieës gezellige gebuuërtenis woeërt…

Mark Bouwmans beneumdj tot Ieërelid

Lees meer

14 december 2019

  Vorst Stan van V.V. De Rogstaekers és genoeëdzaaktj zien functie as Vorst en vuuërzitter per direct nieër te légke. Gewiêzigdje umstandighede op zien wêrk en ambities ligke heejaan ten groondslaag. Alle take van Vorst…

Vorst Stan légktj functie nieër

Lees meer

24 november 2019

  Stadsvastelaovendjvereîniging de Rogstaekers hieët Jos Keersmaekers beneumdj tot Kammeräödje 2020. Op zaoterdag 23 november kriêg hae uut hang van Vorst Stan en Kanseleer Jasper de beejbehuuërendje oorkonde uutgereiktj in het Huis van Nicolaas, woeë…

Jos Keersmaekers Kammeräödje 2020

Lees meer
Mieër noets