Uutrooping Stadspreens 2018 live te vôlge!

10 januari 2018

Op zaoterdig 13 jannewarie weurtj ’t best bewaardje geheim van Wieërt ónthûldj. Aansloêtendj aan de Gala Boonte Aovendj weurtj de Stadspreens 2018 uutgeroope. De uutrooping weurtj live uutgezonden via diverse kanalen. Vanaaf ca. 22:30 oor és d’r ’n vuuërprogram te zeen met oonger ângere:

  • Optochtverhaole
  • Interview met aod Preens Maurice I
  • Weem weurtj ‘t?

Vanaaf ca. 23:00 oor schakele vae live oeëver nao ’t Munttheater vör de uutrooping. De uutzending és live te volge via

  • TV Ellef (Ziggo kanaal 46)
  • VV de Rogstaekers | www.vvderogstaekers.nl
  • Munttheater | https://www.facebook.com/munttheater/
  • Midden Limburg Actueel | www.middenlimburgactueel.nl
  • Land van Weert | www.landvanweert.nl
  • Weert de Gekste (vanaaf 23:00 oor) | www.weertdegekste.nl
2018UutroopingPreens

Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

4 juli 2018

Zeejae ‘ne jong dae vanaaf september van dit jaor nao groep 7 van de basisschoeël gieët en liektj ‘t uch waal wat um lid te waere van de Jeugdraod van Elf?   Zeen eur pap…

Lid waere van de Jeugdraod van Elf

Lees meer

22 mei 2018

  In ‘t Munttheater és de vreeje verkoup vör kaartjes in ‘t nowwe sezoen van start gegânge. Neteurlik zeen d’r ouch kaartjes te kriêge vör de Boonte Aovendje en de Boonte Femiêliemiddige van 2019 Zoeë…

Kaartjes vör Boonte Aovendje en Femiêliemiddige 2019

Lees meer

14 februari 2018

Oftewaal: hieël völ träönkes beej abdicatie   Dit stökse schriêf ich op persuuënlikke titel en heb ich ouch as zoeëdanig op de website gezatte. De Rogstaekers haoje op ‘n bepaaldje meneer neet van vaere en…

Vastelaovendj 2018: Gruuëts op Wieërt

Lees meer
Mieër noets