Uutrooping Stadspreens 2018 live te vôlge!

10 januari 2018

Op zaoterdig 13 jannewarie weurtj ’t best bewaardje geheim van Wieërt ónthûldj. Aansloêtendj aan de Gala Boonte Aovendj weurtj de Stadspreens 2018 uutgeroope. De uutrooping weurtj live uutgezonden via diverse kanalen. Vanaaf ca. 22:30 oor és d’r ’n vuuërprogram te zeen met oonger ângere:

  • Optochtverhaole
  • Interview met aod Preens Maurice I
  • Weem weurtj ‘t?

Vanaaf ca. 23:00 oor schakele vae live oeëver nao ’t Munttheater vör de uutrooping. De uutzending és live te volge via

  • TV Ellef (Ziggo kanaal 46)
  • VV de Rogstaekers | www.vvderogstaekers.nl
  • Munttheater | https://www.facebook.com/munttheater/
  • Midden Limburg Actueel | www.middenlimburgactueel.nl
  • Land van Weert | www.landvanweert.nl
  • Weert de Gekste (vanaaf 23:00 oor) | www.weertdegekste.nl
2018UutroopingPreens

Tags: - -

Kiektj ouch us beej:

6 maart 2019

Aafscheid neme deut pien en as ‘t nao ‘t îndj gieët, kaome de emoties nao boeëve en deêne de waterlanders zich aan. Det huuërtj d’r beej. Vreugde mét de kinteîkene van verdreet én ‘t verdreet…

Trök nae ‘t laeve van alledaag . . .

Lees meer

28 februari 2019

Op zoondig 3 mieërt 2019 trektj vanaaf 13:30 oor de Groeëte Rogstaekersoptocht oeëver de singels in Wieërt. Special Events Productions (s-e-p) en WeertFM hebbe de hâng ineîn geslage en gaon gehieël belangeloos dieëze optocht hieëlemaol…

S-E-P en WeertFM brînge vanaaf 17:00 oor optocht oppe tillevies

Lees meer

25 februari 2019

‘ne Daag nao eur installatie woeërt op zoondig 24 fibberwarie 2019 de receptie gehaoje vör Preens Frank II en Jeugdpreens Stan I. Det gebuuërdje inne SooS oppe Mêrrentj. Ieërst koste genuuëdigdje de twieë hoeëghede ‘n…

Drökke en gezellige preensereceptie

Lees meer
Mieër noets