Gulden Humor vör Frans Timmermans

31 mei 2018

Eurocommissaris Frans Timmermans kriegtj dit jaor de Orde van de Gulden Humor.

De priês weurtj sinds 1962 doeër de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge (SLV) uutgereiktj aan emus dae zich bezûndjer verdeenstelik hieët gemaaktj vör de bevordering van de laevesbli-jheid, de humor of de vastelaovendj.

Timmermans woeërd op 30 mei in Bêls verrasj doeër ’n dillegatie van de SLV. Volges SLV-presidênt Raymond Vlecken és Timmermans ’n geschiktj persoeën voor de Orde, umdet hae in zien dageliks wêrk de verbînging zeuktj met minse. “Ook draagt Frans de vastelaovescultuur een warm hart toe, laat hij zich regelmatig zien op carnavalsbijeenkomsten en heeft in zijn toespraken in het verleden regelmatig verwijzingen naar de vastelaovend gemaakt.”

Op 24 november zal Timmermans in Eygelshoven de orde van de Gulden Humor ontvânge tiêdus ’n fieëst, det weurtj georganisieërdj doeër Karnevalsvereniging Burgerlust.

In 2021 zeen de Rogstaekers weer aane buurt um op 27 november ’t fieëst roontelum de uutreiking van de Gulden Humor te organisieëre.


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

2 januari 2022

Op vriêdig 1 oktoeëber és in de historische Paterskêrk oppe Beest de bookprizzentatie gewaesj van ‘Juul, de kleine kwânte kwakkert’. De ieërste exemplare zeen doeër Kanseleer Jasper Heesakkers uutgereiktj aan börgemeister Raymond Vlecken en aan…

‘Juul, de kleine kwânte kwakkert’ nog verkriêgbaar

Lees meer

27 december 2021

Lang hebbe vae in ’t sprookje geluiftj, ’t sprookje van de Gulden Humor 2021. Naodét in november duûdelik woeërt det de festiviteite rôntelum de uutroôping van de Orde van de Gulden Humor aan Huub Stapel…

Gulden Humor Wieërt gieët definitief neet doeër

Lees meer

13 november 2021

De gepléndje festiviteite roôntelum de uutreiking van de Orde van de Gulden Humor op 26 en 27 november in Sporthal Bosseve gaon neet doeër. Dét hieët Stadsvastelaovendjvereîniging De Rogstaekers, as organisator, vandaag bekindj gemaaktj. De…

Gulden Humor gieët neet doeër op 26 en 27 november

Lees meer
Mieër noets