Lid waere van de Jeugdraod van Elf

4 juli 2018

Zeejae ‘ne jong dae vanaaf september van dit jaor nao groep 7 van de basisschoeël gieët en liektj ‘t uch waal wat um lid te waere van de Jeugdraod van Elf?

 

Zeen eur pap of eur mam ouch vastelaovendjgek en vînge di-j det zoeë ‘n pekske uch de kaomende twieë jaor hieël schoeën zal staon, laot ze dan noow hieëlemaol vreejbliêvendj mieër informatie aanvraoge doeër dit online formeleer in te völle.

 

Eeder jaor kinne vae mer ‘n bepêrkt aantal wichter opneme inne Jeugdraod. Gae begrieëptj det ‘n eventueel aanmêlding gein garântie kân zeen vör ‘n daadwêrkelik lidmaatschap.

P.S. Zeejae nog neet zoeë aod, mer liektj ut uch waal fein um dao in ein van de volgendje jaore beej te zeen, dan kin d’r noow ouch al informatie waere aangevraogdj!


Tags: -

Kiektj ouch us beej:

14 februari 2018

Oftewaal: hieël völ träönkes beej abdicatie   Dit stökse schriêf ich op persuuënlikke titel en heb ich ouch as zoeëdanig op de website gezatte. De Rogstaekers haoje op ‘n bepaaldje meneer neet van vaere en…

Vastelaovendj 2018: Gruuëts op Wieërt

Lees meer

3 februari 2018

Zaoterdig 3 fibberwarie hieët Rogstaekerspreens Phil I zien Vastelaovendjlidje op ‘n bezûndjer meneer laote huuëre aanne minse inne binnestad van Wieërt. Hae dieëj det vanaaf de toeëre van de St. Martinuskêrk, woeëbeej hae waerdje ongerstuuëndj…

Beiaardversie Vastelaovendjlidje / Installatie Preense

Lees meer

21 januari 2018

Tiêdes de nuuëgendje Boonte Aovendj op vriêdig 19 jannewarie zeen de adjedânte van Preens Phil I geïnstallieërdj. Remke Hekers en Kenneth van Kempen vlnr: Remke Hekers, Nadine van den Waardenberg, Rowan Smeets, Lex Schreven, Davey…

Adjedânte Preens Phil I geïnstallieërdj

Lees meer
Mieër noets