Nick van Ham wintj 1e WVLF

4 november 2018

181104-WVLF_129.jpg

Zoondig 4 november és 't nummer 'Vleegmesjien'  van Nick van Ham gekoeëze tot 't Wieërter Vastelaovenjlidje vör 2019. Det gebuuërdje tiedes de ieërste edite van 't WVLF in Theatercafé De Huiskamer.

Van 't nummer op tekst van Nick en op muziek van Mark Fonteijn weurtj 'n opname gemaaktj, di-j straks kân waere gedownloadj of gestreamdj en d'r weurtj ouch 'n arrangemênt vör hermeniekes van gemaaktj. De Fried van Dooren Wisseltreoffe woeërd aan Nick van Ham uutgereiktj door Carla van Dooren, dochter van naamgaever Fried, dae zich jaore hieët ingezatte vör de instândhoujing van de Wieërter vastelaovendjmuziek en talloze beginnendje muzikânte op wieëg hieët gehôlpe beej 't laeze en spuuële van de noeëdige Wieërter vastelaovendjlidjes.

181104-WVLFLogoRecht


Tags:

Kiektj ouch us beej:

2 maart 2019

Hejjae mét di-j daag eur tesse ouch zoeë vôl mét kleîngêldj en consumptiepenninge van allerli-j kroege ? En dan wildje d’r eîne gaeve en dan kojje weer net ‘n mûntje van det kefee te kort….

Kop of Mûnt? Wi-j gaojae op stap?

Lees meer

27 februari 2019

Zoondig 3 mieërt trektj de Groeëte Rogstaekersoptocht oeëver de singels in Wieërt. Vanaaf 13:30 oor kujje getuuëge zeen van dit kluuërriêk schawspel, waat uch doeër 80 deîlnemers weurtj vuuërgeschoeëteldj. Aan ‘t begîn vanne optocht weurtj…

Indeîling Groeëte Rogstaekersoptocht

Lees meer

25 februari 2019

‘ne Daag nao eur installatie woeërt op zoondig 24 fibberwarie 2019 de receptie gehaoje vör Preens Frank II en Jeugdpreens Stan I. Det gebuuërdje inne SooS oppe Mêrrentj. Ieërst koste genuuëdigdje de twieë hoeëghede ‘n…

Drökke en gezellige preensereceptie

Lees meer
Mieër noets